.

.

Wendry 3D Печатач Моторни Монтирање Плоча, NEMA23 Stepper Моторни Монтирање Плоча, Алуминиум Планината Плоча Рамна Стапка за CNC 3D Печатач, 3D Принтер Делови Моторни Монтирање н

Wendry 3D Печатач Моторни Монтирање Плоча, NEMA23 Stepper Моторни Монтирање Плоча, Алуминиум Планината Плоча

мислење на клиентот:

DEN 206.16
Достапност
Во достапна форма

【Широка Примена】На моторни монтирање плоча е дизајниран за лесно да се реализира на модуларен поврзување на NEMA 23 stepper мотори.Големината е за 9.6 * 5.9 * 0.3 cm/3.8 * 2.3 * 0.1 во, 3 мм дебел. 【Porous Дизајн】слот лесно може да се прилагоди за тензија, со повеќе дупки за сместување и дизајн.Отпорност на триење и висока температура, подобрени перформанси, здрава 3 D печатење. 【Издржлив Материјал】Изработени од високо квалитетни алуминиумски материјал, кој го прави стабилни и практични.Совршена површина црна елоксирани третман.Се гарантира вашиот печатач работат непречено. 【Одредување Компонента】Може да игра добар фиксна улога, направи делови не е лесно да се изгубат.Исто така можете да комбинирате оваа плоча со за V-Слот gantyry плоча да направи голем појас и крило систем. 【Ефективни】директен 3 D печатач замена додаток за стари и искршени моторни монтирање плоча, кој е многу удобен.Без комплицирани чекори, инсталацијата е едноставна, но стабилна.На NEMA 23 моторни монтирање плоча е дизајниран за лесно модуларен поврзување на NEMA 23 stepper мотори.Исто така можете да комбинирате оваа плоча со V Отвор подемен да се формираат голем појас и крило систем.Високо квалитетен материјал, анти-триење и висока температура отпор.Ниво подобрување на ефикасноста на здрава 3 D печатење.Инсталацијата е едноставна, но стабилна, 100% сосема нов.Мала тежина и лесен за носење.

Клучни карактеристики

6063 - T6 board :
Thickness:
3mm thick
Material:
Anodized aluminum
Colour:
Black
Size:
approx. 9.6 * 5.9 * 0.3cm / 3.8 * 2.3 * 0.1in
Package list:
1 * Mounting Plate :

Им се допаѓа и на купувачите