.

.

Safe Анти-статички Нерѓосувачки Челик Пинцети за Занает Накит Електроника Лабораториска Работа Лемење

Safe Анти-статички Нерѓосувачки Челик Пинцети за Занает Накит Електроника Лабораториска Работа Лемење

мислење на клиентот:

DEN 189.36
Достапност
Во достапна форма

【Материјал】На tweezer е направен од страна на antacid челик, отпорен на корозија, голема сила фактор, анти-статички, добра еластичност, анти-магнетни. 【ESD Безбедно се Справува】Овие пинцети со ESD (Површината Електростатско Празнење) заврши за заштита на компонентите и рачки од штетните ефекти на статичните. 【Мултифункционален】Одличен за електроника, и лабораториска работа, накит и други парична казна занаети.Исто така се идеални за rhinestones, studs, камења, мобилен телефон, види, очила, - карта во донесувањето одлуки scrapbooks, шиење, крои и сл. 【Удобен Операција】нерѓосувачки челик tweezer е дизајниран со ергономија.Дршката на пинцети е многу удобно да се одржи. 【Не постои Ризик Купување】Ако сте незадоволни со оваа точка од која било причина, слободно контактирајте со нас, ние веднаш ќе ви испрати замена или рефундирање на вашите куповна цена.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите