.

.

Aexit 0.3mmx0.6mm PTFE 3D Печатач Делови и Прибор Отпорни на Висока Температура Сина Цевки 10 3D Печатач Контролори 32.8 Метри Ft

Aexit 0.3mmx0.6mm PTFE 3D Печатач Делови и Прибор Отпорни на Висока Температура Сина Цевки 10 3D Печатач Контролори

мислење на клиентот:

DEN 1653.60
Достапност
Во достапна форма

Земја на Производство : КИНА; Материјал : PTFE.Net Тежина : 6g; Пакет Содржина : 1 x PTFE Цевки.Внатрешен Дијаметар : 0.3 mm/0.012"; надворешен Дијаметар : 0.6 mm/0.023".Должина ( прибл.) : 10 Метри 32.8 Ft.Главната Боја : Сина.Описи : - Добра отпорност на висока температура и ниска температура.- Одлична отпорни на аква regia и сите видови на органски растворувачи.- Висок подмачкување на способност и не-стап.- Одлични електрични сопственост и долг живот перформанси.- Широко се применуваат во области како машини, автомобили, електроника, хемикалии и вентили и сл.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите