.

.

Блиц Накит Руж Крпа/Полирање Крпа 4 x 6 Блу/Бела

Блиц Накит Руж Крпа/Полирање Крпа 4 x 6 Блу/Бела

мислење на клиентот:

DEN 162.48
Достапност
Во достапна форма

Не се мијат, ќе го отстрани посебно чистење агенти.Крпа не содржи груби хемикалии или абразиви.Не користите на тенки-обложено накит.Не-Токсични И Еколошки.Не смее да се користи на 24 karat злато, слонова коска, бисер,, опал, корали, lapis, malanchite и други безалкохолни porous камења.Оваа 4"x 6" две-ply платно е направен од 100% мека памучна фланелен боксери.Белата внатрешни работи платно е темелно да се третираат со најдобрите полирање агенти кои се отстрани и да го попречат оцрни, оставајќи злато, сребро и платина сјае како нови.Користете надвор платно за да ја користите како финална полски да се отстрани лево над остатоци.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите