.

.

UEI Тест Инструменти CLM100 Кабел Должина Метар

UEI Тест Инструменти CLM100 Кабел Должина Метар

мислење на клиентот:

DEN 6834.00
Достапност
Во достапна форма

Мерки за бакар и алуминиум кабли, ги опфаќа главните жица-Мерачи.Автоматска температурна компензација.Мерки 15 до 30.000 денари-Нозе.Жица големина на : 26-Ga - 4/0-Ga.UEi Тест Инструменти со цел CLM100 Кабел Должина Метар за да се овозможи лесен, точни кабел должина мерења.На UEi CLM100 им овозможува на професионалци за да се измери кабел должина или на калем или веќе инсталиран.Приложете посебен Kelvin клипови на двата краја на кабелот, одберете бакарни или алуминиумски кабли и жица мерач и мерење на должина.Вграден-во температурна компензација коло автоматски ги зема во предвид температурата на жица за точна читање.На UEi CLM100 е дизајниран за мерење на главните видови на жица кабли од 26 вилка да 4/0 вилка и од 15 до 30.000 денари нозе.На UEi CLM100 вклучува заштитни гумени се подигне, автоматско исклучување за заштита на животниот век на батеријата, и вклучува milliohm мерење способност.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите