.

.

Ashcroft Тип KS Тип на Нерѓосувачки Челик Санитарни Апликации Предавателот, 1% FS Точноста, 1.5 Санитарен Конекција, 4-20mA повратен Сигнал, Hirschman Минијатурни Електрични Конек

Ashcroft Тип KS Тип на Нерѓосувачки Челик Санитарни Апликации Предавателот, 1% FS Точноста, 1.5 Санитарен Конекција,

мислење на клиентот:

DEN 18000.00
Достапност
Во достапна форма

Нерѓосувачки Челик NEMA 4 X комплет.Супериорен долгорочна стабилност и повторливост.Тековната/напон/millivolt излез.Широк спектар на електрични конекции на располагање.Сите заварени изградба.Ashcroft ги комбинира докажано polysilicon тенок филм технологија со своите долгогодишни know-how на дијафрагмата пломби да се создаде KS санитарни притисок предавател.Сите заварени Нерѓосувачки Челик изградба исполнува 3А Санитарни Стандард 74-02. На KS Санитарни Притисок Предавателот карактеристики на придобивките од polysilicon тенок филм перформанси по прифатлива цена.Современа хемиска пареа диспозиција методи на обезбедување едноставни, стабилни, молекуларна врски меѓу докажано метал дијафрагмата и polysilicon вирус gage мост.Не постојат epoxies или поврзување на агенти да се придонесе за јачина на нестабилност или на лебдат.Интегрален метал дијафрагмата и polysilicon мост се речиси недопрени од шок, вибрации или монтажа позиција.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите