.

.

iLLumiShield Екран Заштитник Компатибилен со Apple iPod Touch 1 (1 Генералот)(3-Pack) Јасно HD Shield Анти-Меур и Анти-Отпечатоци PET) Филм

iLLumiShield Екран Заштитник Компатибилен со Apple iPod Touch 1 (1 Генералот)(3-Pack) Јасно HD Shield Анти-Меур

мислење на клиентот:

DEN 235.20
Достапност
Во достапна форма

Овој комплет карактеристики 3x Ултра HD Јасно екран заштитници компатибилен со Apple i Pod Touch 1 (1 Генерација), заедно со сет на инструкции, инсталација squeegee, микрофибер крпа за чистење и i LLumi Shield доживотна гаранција.Дизајниран со Висок Квалитет PET) филм увезени од Јапонија, која се состои од повеќе слоеви.Секој слој обезбедува специфични функции кои му овозможуваат на Ултра Јасно HD линија на екранот заштитници компатибилен со Apple i Pod Touch 1 (1 Генералот) да го надмине конкурент производи кои користат инфериорни материјали и производствени процеси.i LLumi Shield Ултра Јасно HD екран заштитници обезбеди кристално јасност со неверојатен издржливост.Направена за да биде како невидлив, како е можно, нашиот екран заштитници понуда "Вистинскиот Допир" и "стакло-како" чувство за супериорен тактилни искуство, па тоа е како ако нема ништо таму на сите!.Анти-меур со силиконска смола слој е само-лепило кое овозможува лесен сува инсталација - нема повеќе да се расправаме од ракување со спреј решение, што потенцијално би можеле да излегуваат во јавноста во порти на вашиот уред и да направи штета.За оптимален ефект, инсталирајте во операциона-помалку средина.i LLumi Shield Ултра Јасно HD е високо транспарентен, мазна и отпорен на гребење филм што го спречува бактериски елементи, масло, и отпечатоци од прсти.i LLumi Shield Ултра Јасно HD Екран Заштитник компатибилен со Apple i Pod Touch 1 (1 Генералот)Екран заштитници треба да се суптилни.Инфериорни брендови деградира искуство од користењето на вашиот уред со тоа визуелно оттргнува, непријатно да се допре, и високо за еднократна употреба се должи на ниското ниво на квалитет.i LLumi Shield е Ултра Јасно HD екран заштитник компатибилен со Apple i Pod Touch 1 (1 Генералот) беше развиен за да одговорат на овие заеднички проблеми.Уникатен Дизајн и Development Our Ултра Јасно HD екран заштитници нуди чувствувате заштита од scuffs и гребнатини додека обезбедување на сигурен кристално јасна видливост.Дизајниран да биде речиси невидлив со вистински допир чувствуваат, i LLumi Shield екрани се произведени со користење само со највисок квалитет PET) филм увезени од Јапонија.Дополнителни оптички-ламинатни слој го подобрува јасноста на екранот, така што ќе можат да уживаат во целиот спектар на бои на вашиот омилен уреди.Во прилог на подобрување на вашиот дисплеј, i LLumi Shield Ултра Јасно HD линија, исто така, нуди : -Анти меур со силиконска смола слој за лесна инсталација-отпорен на Гребење слој да се задржи вашиот екран заштитени-Отпечатоци доказ, така што вашиот екран изгледа приштина-Ултра Јасно слој, така што вашиот екран се чувствува свилен smoothi LLumi Shield Guaranteei LLumi Shieldis 100% сигурни дека нашите Ултра Јасно HD екран заштитници обезбеди кристално јасна јасност, додека за заштита на вашите екрани од scuffs и гребнатини.Ние се врати нашиот доверба со не-кавга, цел живот замена гаранција програма.Екран заштитници треба да се направи повеќе отколку само да го заштитите вашиот уред.Екран заштитници направени од страна на i LLumi Shield оди подалеку конкурент производи, нудејќи супериорна заштита и прикажување на квалитетот за вашите екрани.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите