.

.

Janod MagnetiBook 94 pc Магнетни Кажувам Време Игра за Креативност и Моторни Вештини - Книга во Облик на Патување/Чување Вклучени - S. T. E. M. Играчка за Возраст од 3+

Janod MagnetiBook 94 pc Магнетни Кажувам Време Игра за Креативност и Моторни Вештини - Книга во Облик на Патување/Чување

мислење на клиентот:

DEN 407.76
Достапност
Во достапна форма

Се УЧАТ на ВАШЕТО ДЕТЕ од ПРЕДУЧИЛИШНА ЗА КАЖУВАМ ВРЕМЕ - Употреба на 8 двострано сцена картички да го води вашето дете во појавување точното време на денот за секоја активност.Оваа активност расте со вашето дете од појавување на слики за читање броеви и учење како да се каже време на аналоген часовник.УМЕШНОСТ И РАКА КООРДИНАЦИЈА ОКО ЗА РАНО НЕЗАВИСНОСТ - Тоа е клинички докажано дека вашето дете е совладувањето на казна-моторни вештини ќе им овозможи поголема независност.Фините моторни способности се овозможи зголемување на независноста како отворање на врата, zipping патентите, четкање на забите, миење раце, и повеќе.ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ И СКЛАДИРАЊЕ - Сите од 75 часовник и сценографијата парчиња се поддржани со магнетни и sheeting, со 8 дизајн картички, сите се вклопуваат во "книга" облик патување складирање кутија.Продавници уредно на полица или stows лесно во патна торба.Совршен за автомобил патувања и авион вози.Им ДАДЕ на ВАШЕТО ДЕТЕ САМОДОВЕРБА ПРЕКУ ИГРА - Преку повторувачки движења со простор за креативност, децата можат да ги подобрат своите вештини и да се најде на внатрешната самодоверба дека тие ќе се применуваат во многу различни прилагодувања за остатокот од нивниот живот.Од 1970 Janod е фокусиран на доведување класичен, преданија-квалитет на играчки на семејствата во целиот свет.Ги ИСПОЛНУВА СИТЕ ЕВРОПСКИ И АМЕРИКАНСКИ СТАНДАРДИ за БЕЗБЕДНОСТ СО ФОКУС НА ИЗРАБОТКА И КВАЛИТЕТОТ Квалитет и безбедност е најважниот дел од нашето дизајни на Janod.Секоја Играчка е направен со врвен квалитет делови и грижа за вашето дете е добро и образование.Дизајниран од страна на нашите француски Производ тим да ги исполни сите Европски и НАС стандарди со највисок квалитет и спецификации.Janod Magneti Book 94 pc Магнетни Каже Времето Игра за Креативност и Моторни Вештини - Книга во Облик на Патување/Чување Вклучени - S. T. E. M. Играчка за Возраст од 3+ Магнетни игра со цел да ги учат децата како да се каже време на и на дигитални и аналогни часовници.Откако книгата ќе се отвори, детето може да ја користи магнетно број и сцена плочки да се создаде слики на карти и спарете ги со точното време.Големина : 19 x 4 x 26 cm (7.5 x 1.6 x 10.2 инчи).За Janod : Janod е француски бренд кои се специјализираат во производство/создавањето на традиционалните играчки и игри од дрво и картон.Тоа го преживеа тестот на времето, се адаптираат на потребите на децата со откривање на своите играчки за прв пат, и сеќавањата на своите родители кои пораснале со нив.Она што е МАТИЧНИ?МАТИЧНИ залага за наука, технологија, инженерство и математика.МАТИЧНИ е важно, бидејќи тоа pervades секој дел од нашите животи.Науката е секаде во светот околу нас.Технологијата е континуирано проширување во секој аспект од нашите животи.Инженеринг е основен дизајни на патиштата и мостовите, но, исто така, tackles предизвиците на менување на глобалната временски услови и промени во нашиот дом.Математика е во секоја професија, секоја активност што правиме во нашиот lives.By изложување на студентите да се ЗАПРАТ и давајќи им можности да истражуваат МАТИЧНИ поврзани со концепти, тие ќе се развиваат страст за тоа и се надевам дека ќе продолжи со работа во МАТИЧНИ поле.Наставна програма која е МАТИЧНИ-базирани има ситуации од вистинскиот живот да им помогне на студентот да научат.Програми како Инженерство За Деца интегрира повеќе часови за да се обезбеди можности да се види како концепти се однесуваат на живот со цел да се надеваме дека искра страст за идна кариера во МАТИЧНИ поле.МАТИЧНИ активности обезбеди рацете на и умовите на настава на студентот.Прави математика и природните науки и забавно и интересно му помага на ученикот да направи многу повеќе отколку само да се научат.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите