.

.

Заврши Тетоважа Машина Сет со Професионална Напојување Клип Кабелот Подножјето на Возилото Пракса Кожата Гумени Прстени Додатоци за Tattooists(#2)

Заврши Тетоважа Машина Сет со Професионална Напојување Клип Кабелот Подножјето на Возилото Пракса Кожата Гумени

мислење на клиентот:

DEN 1622.16
Достапност
Во достапна форма

ТЕТОВАЖА КОМПЛЕТ ЗА ПОЧЕТНИЦИ : Високо квалитетен не ' рѓосувачки челик, постојано игли, со повисок степен на пенетрација, 5 типови на игли и тетоважа игла млазници со соодветни модели, погодно за почетници да се користи.SAFE НАПОН се ПРОТЕГА МАШИНА ЖИВОТ : Тетоважа напојување е лесен дизајн, лесно да работат и да го носат, висок квалитет на движење, силна моќ, прилагодлив напон од 0‑18 V, лесен за употреба.Долг живот, може да се работи за долго време, не е лесно да се оштети.ВИСОКА ПЕНЕТРАЦИЈА ИГЛИ : Тетоважа машина создава прецизен засенчување, висок квалитет тетоважа игли имаат поголема пенетрација, може да навлезат во кожата, и да се создаде траен бои.Повеќе моќни, ниска кожата, косата, брзо боење, без топлински кога се работи за долго време.НЕ се ГРИЖИ ЗА ПОПРАВКА ПО ТЕТОВАЖА : Да им помогне на купувачите поправка по тетоважите, поправка крем е мал и лесен за носење, и исто така, може да се спроведе и примени кога ќе излезе.ОДЛИЧЕН ПОДАРОК ЗА TATTOOISTS : Опремени со најчесто се користат тетоважа пракса пигменти, за тетоважа уметници или тетоважа почетници да се практикуваат употреба, мастило, се полна со бои и светли бои.Оваа тетоважа сет е одличен подарок за тетоважа уметници и почетници, и тоа исто така може да се купат како роденден или годишнина подарок.Пакет Листа : 1 x 10 Обвива Лагер Тетоважа Машина 1 x Сребрен Мини Напојување 1 x кабелот за Напојување 1 x Тетоважа Клип Кабелот 1 x Тетоважа на Ногата Педалата 1 x Тетоважа Пракса Кожа 1 x Мала Тетоважа Еластична Бенд 1 x Сребрена Тетоважа се Справи со 50 x Тетоважа Игли (10pcs 1 RL тетоважа игла, 10pcs 3 RL тетоважа игла, 10pcs 5 RL тетоважа игла, 10pcs 7 RL тетоважа игла, 10pcs 9 RL тетоважа игла) 50 x Тетоважа Игла Устата (20pcs 3 RT тетоважа игла, 10pcs 5 RT тетоважа игла, 10pcs 7 RT тетоважа игла, 10pcs 9 RT тетоважа игла) 20 x Медиум Тетоважа Мастило Чаши 5 x Grommets (Случаен боја) 5 x Шок Апсорпција Гума Бендови (Случаен боја) 5 x Црното Шок Апсорпција Гумени Прстени 4 x Хексадецимален Клучеви (1.5 mm клуч , 2mm клуч, 2,5 mm клуч, 3мм клуч) 2 x Тетоважа Зелена Поправка Ленти 1 x Црни Тетоважа Пигмент 2 x Расположливиот Јаглероден Челик Жилети 2 x Црното тетоважа tablecloths Спецификација : Предмет Тип : Тетоважа Комплет Материјал : Алуминиум, пластика, нерѓосувачки челик, силиконски, каучук, не плетени ткаенини, паста, течни, итн.Answer : ___________________________ Note : 1. Ве молиме овозможи мала грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање. 2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард. 3. Ако имате какви било прашања или проблеми по приемот на производот, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате, така што ние може да ви помогне. 4. Ако производот има проблеми со квалитетот, ние ќе го замени или да се компензира за слободен што е можно поскоро.

Клучни карактеристики

Item Type:
Tattoo Kit
Material:
Alloy, plastic, stainless steel, silicone, rubber, non woven fabric, paste, liquid, etc.
Note:
1. Please allow slight error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :
3. If you have any questions or concerns after receiving the product, please feel free to contact us so we can help. :
4. If the product has quality problems, we will replace or compensate you for free as soon as possible. :

Им се допаѓа и на купувачите