.

.

500ml Големи Силиконски Мерни Чаши, Gartful 2-Купот Смола Мешање & Фрлаат Чаши за Епоксидна, Смола Накит Одлуки, Nonstick Обновливи Занает Мерење Чаши, 16 оз, Сет од 2

500ml Големи Силиконски Мерни Чаши, Gartful 2-Купот Смола Мешање & Фрлаат Чаши за Епоксидна, Смола Накит Одлуки,

мислење на клиентот:

DEN 215.76
Достапност
Во достапна форма

ПОГОЛЕМА ГОЛЕМИНА - 2 парчиња на 500ml / 16 ОЗ мерења чаши, погоден за поголеми смола занаети проекти.ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ - Направен од силикон, мазна површина, флексибилни, не-стап и лесно да се чисти, откако суши, тогаш тоа е лесно да се само тргни се исклучи.Одлично за мерење и мешање епоксидна смола, акрилна боја, лепак и други течности.АГЛЕСТА ДИВЕРЗИЈА ПОРТА ДИЗАЈН - Може да се направи фрлаат полесно, повеќе точни и спречување на течноста од останатите на надворешниот ѕид на купот и чувајте го на чиста.ПРОЅИРЕН - Направи можете да ја видите течноста внатре, означени калибрации(ml/мл) надвор од чаши може да направи вашата мерења повеќе точни.МНОГУ USAGES - Совршени за мешање, лиење, леење, дамка, изработка на накит, разни видови на накит смола комплет калапи, епоксидна смола уметности и занаети проекти, дома декорација, лабораторија за образование демонстрација.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите