.

.

Хејс Хартија Ко Некој преносот на Топлината Хартија За Светлина и Бела Ткаенини. Транспарентна база боја, Железо на Ткаенина, А4 Големина (8.5 x 11.5) 20 Листови

Хејс Хартија Ко Некој преносот на Топлината Хартија За Светлина и Бела Ткаенини. Транспарентна база боја, Железо

мислење на клиентот:

DEN 359.76
Достапност
Во достапна форма

ОСЛОБОДЕТЕ ја ВАШАТА КРЕАТИВНОСТ - Ова преносот на Топлината Хартија е совршен за било кој проект, лични и комерцијални.Трансфер на 100% природни текстил - како маици, дома декорација, навлаки, престилки, или било која друга памук/ свила ткаенини.ПЕЧАТЕЊЕ И ЖЕЛЕЗО НА : Компатибилен со сите инк-џет печатари, со користење на нормални редовни мастило.Откако Слика е отпечатен ќе бидете во можност да ги префрлувате вашите слика на ткаенини со користење на железо или топлина притиснете.ТРАНСФЕР на ТЕХНОЛОГИЈА - Нашата трансфер на хартија обврзници со ткаенина, оставајќи мек, флексибилен, крек слободни, растеглив и целосно машина перат.УПОТРЕБА НА ЛЕСНИ ТКАЕНИНИ - Овој труд филмот е транспарентен (но не се невидливи) кој е идеален за лесни ткаенини.Намалување блиску до работ на вашиот дизајн за да се избегне граници покажува.Инструкции се вклучени.КВАЛИТЕТ - Секој пакет содржи 20 листови и секој лист е нашата стандардна А4 Големина - 8.5"x11.5" - Ако не сте задоволни ние нудиме гаранција за квалитет.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите