.

.

MOSISO Компатибилен со MacBook Air 13 инчен Случај (Модели: A1369 & A1466, Постара Верзија 2010-2017 Порака), Пластични Шема Тешко Школка Случај & Тастатура Покрие & Екран Заштитник, Црн

MOSISO Компатибилен со MacBook Air 13 инчен Случај (Модели: A1369 & A1466, Постара Верзија 2010-2017 Порака),

мислење на клиентот:

DEN 719.76
Достапност
Во достапна форма

Пластични тежок случај беше наменета САМО за да бидат компатибилни со Mac Book Air 13 инчи (модел : A1369 / A1466, Постара Верзија MQD32 LL/A, MQD42 LL/A, MMGF2 LL/A, MMGG2 LL/A, MJVE2 LL/A, MJVG2 LL/A, MD760 LL/Б, MD760 LL/A, MD761 LL/A, MD231 LL/A, MD232 LL/A, MC503 LL/A, MC504 LL/A, MC965 LL/A, MC966 LL/A) 2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010 ослободување.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Овој случај НЕ е компатибилен со други модел лап-топ компјутери.Ве молиме љубезно ве молиме проверете го бројот на моделот "A1xxx" на грбот на лаптоп пред купувањето, бидете сигурни дека ќе го изберете истиот број на моделот, како на листата наслов изјави "A1369" или "A1466".НЕМА Отсечени дизајн, транспарентност е различна од боја во боја.Целосно vented за безбедно топлина исплата, целосно пристап до сите копчиња и карактеристики.Случај димензија : 12.9 x 9 x 0,8 инчи, компатибилен со Mac Book Air 13 инчен со димензија : 12.79 x 8.94 x 0.68 инчен (Постара Верзија 2010-2017 Порака).Вклучувајќи 1 тастатура покрие & 1 екранот заштитник за да се заштити вашата тастатура & екран против spills. 1 година гаранција на случај, тастатура капак.Исклучителна заврши пластични тешко школка случај штити вашиот лаптоп од инциденти и гребнатини.Ултра тенок мала тежина тежок случај речиси додава без губење на вашиот уред.На MOSISO случај овозможува пристап до сите приклучоци и дискови, го приклучиш на вашиот кабел или слушалки, без отстранување на случај.Вклучувајќи 1 појавување на бои за тастатурата покрие & 1 екранот заштитник за да се заштити вашата тастатура & екран против spills.На MOSISO случај е дизајниран со два реда на дното вентилација, овозможувајќи безбеден топлина исплата, им помогне на вашиот лаптоп престојуваат кул.Четири против пролизгување на силиконски нозе држи вашиот лаптоп цврсто во место.MOSISO Пластика, Мермер Тешко Школка Случај & Тастатура Покрива Кожата & Екран Заштитник.Дизајнирана САМО за да бидат компатибилни со Mac Book Air 13 инчи (Модели : A1369 и A1466).Ве молиме љубезно ве молиме проверете го бројот на моделот "A1xxx" на грбот на лаптоп пред да ја купите.Компатибилен со Моделите A1369 & A1466 : .Модел : A1466. Најновите Ослободување 2017 : MQD32 LL/A , MQD42 LL/А Најновите Ослободување 2016 година : MMGF2 LL/A, MMGG2 LL/A. Ослободување на 2015 година : MJVE2 LL/A, MJVG2 LL/А. Ослободување 2014 година, 2013, 2012 : MD760 LL/Б, MD760 LL/A, MD761 LL/A, MD231 LL/A, MD232 LL/A. Модел : A1369. Ослободување 2010 : MC503 LL/A, MC504 LL/A, MC965 LL/A, MC966 LL/А.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите