.

.

Thomson SSEM16, Топката Черупка Лого, Super Smart, Затворен, на крајот поддржаните апликации, авто-порамнувања; употреба со 16 мм Дијаметар Окно

Thomson SSEM16, Топката Черупка Лого, Super Smart, Затворен, на крајот поддржаните апликации, авто-порамнувања;

мислење на клиентот:

DEN 383.76
Достапност
Во достапна форма

Линеарни топката имајќи за ниско-триење линеарно движење на вратило.Delrin надворешниот ракав и топката retainer за сила и димензионална стабилност.Хром челични топки за висок капацитет и отпор да се носат.Авто-усогласување карактеристика овозможува инсталација на неусогласеност до 0.5 степени по инч.Низок коефициент на триење овозможува користење на помали мотори и вози компоненти.Оваа Thomson Супер Паметни серија затворен тип топката черупка имајќи го обезбедува бесплатно линеарно движење на еден затврднат челик вратило.Топката черупка лежишта се линеарни топката лежишта кои го намалуваат триењето за линеарно движење.Лого е надворешниот ракав и топката retainer се направени од Delrin (polyoxymethylene) за сила и димензионална стабилност, и топчиња се изработени од хром челик за висок капацитет и отпор да се носат.Авто-усогласување функција accommodates неусогласеност од инсталацијата несовршености, вклучувајќи и домување создаден од заобленоста, без оштетување на перформанси.Нискиот коефициент на триење овозможува користење на помали мотори, ремени, и брзини во споредба со конвенционалните линеарни лагери.Лого има максимална температурата на работа на 185 степени F (85 степени C).Оваа топка черупка имајќи е транспортирана со ' рѓа превентивна масло, и се користи во XY маси и други видови на движење контрола на опрема.Обичен лежишта обезбеди ниска триење лизгачки контакт за релативната движење меѓу делови на машината.Тие се наједноставниот тип на лого, без возен елементи, и постојат три основни типови на обичен лежишта : радијална обичен лежишта (исто така наречен ракав лежишта или bushings) за поддршка на ротирачки или reciprocating шахти, удар лежишта (исто така наречени подлошки) за поддршка на axial носивост на шахти, и линеарни лагери за поддршка и насочување на движењето на делови во права линија.Flanged ракав лежишта имаат страната на едниот крај за поддршка на axial товари.Сферични обичен лежишта се радијална лежишта кои го овозможуваат аголна неусогласеност на вратило.Обичен лежишта се направени од издржлив, ниско-триење материјали како што се sintered или фрлија бронза легури, пластика, или комбинација од метална школка и пластични имајќи површината.Тие можат да бидат подмачкани однадвор или со лубрикант вградени во имајќи материјал.Обичен лежишта се користи во автомобил, градежна и рударска опрема, текстил производство на опрема, и роботиката, меѓу другите.Thomson производители линеарно движење лежишта и системи, спојки, сопирачки, и планетарни gearheads.Компанијата, основана од над 60 години и со седиште во Вашингтон, D.C., ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандард 9001 за квалитет.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите