.

.

Лента Логика на Животната срединаПакување Листа Ограден Коверти, 4 1/2 x 5 1/2, Зелена, 1000/Случај

Лента Логика на Животната срединаПакување Листа Ограден Коверти, 4 1/2 x 5 1/2, Зелена, 1000/Случај

мислење на клиентот:

DEN 993.60
Достапност
Во достапна форма

Притисок чувствителни пакување листа коверти се обезбеди и заштита на документите кои се приложени кон надвор од пратки.Овие "зелени" коверти се направени од 100% рециклиран зелена затемнети полиетилен и се произведени со користење на соларната енергија.Претходно печатени со рециклираната содржина и обновливите извори на енергија изјава.Топла топи лепило подлога обезбедува силна лепливоста на брановидни хартија и производи.Коверти се отвори по првата димензија. 4 1/2 "x 5 1/2" Животната средина "Пакување Листа Ограден" Пликови.Притисок чувствителни пакување листа коверти се обезбеди и заштита на документите кои се приложени кон надвор од пратки.Овие "зелени" коверти се направени од 100% рециклиран зелена затемнети полиетилен и се произведени со користење на соларната енергија.Претходно печатени со рециклираната содржина и обновливите извори на енергија изјава.Топла топи лепило подлога обезбедува силна лепливоста на брановидни хартија и производи.Коверти се отвори по првата димензија.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите