.

.

DANZIHAOO DDDdan 51120 Удар Топката Имајќи 100x135x25mm (1 парче) ABEC-1 Axial 51120 Топката Лежишта со Жлеб Raceway 8120

DANZIHAOO DDDdan 51120 Удар Топката Имајќи 100x135x25mm (1 парче) ABEC-1 Axial 51120 Топката Лежишта со Жлеб

мислење на клиентот:

DEN 1831.20
Достапност
Во достапна форма

Предмет : 51120; Имајќи Тип : со жлеб raceway.Создаден Кол (d) : 100 mm; Надворешниот Кол (д1) : 135 mm; Радиус (мин) (r) : 1. Статички Товар Рејтингот(Кор) : 248000 N; Динамика на Оптоварување(Cr) : 79300 N. Висина (Т) : 25 mm; Понесе Кол.Дозвола (Д1) : 102 mm; Надворешниот Кол.Пилот (D) : 135 mm.Тежина : 990 g; Количина : 1 Lot = 1 КОМПЈУТЕР.Број на модел : 51120 Torque Капацитет : 100*135*25mm Surface Грубост : Ra 0.05 Материјал : 52100 Хром Steel Coatings : Antirust oil Structure : Длабоко Groove THRUST ТОПКАТА BEARINGSA удар имајќи е типичен ротари тркалање-елемент имајќи.Оваа лежишта дозволи ротација помеѓу делови, но се наменети за поддршка предоминантен axial оптоварување.Сорти на удар лежишта се Удар Топката Лежишта, Цилиндрични Удар Валчести Лежишта, Коси Ролери Удар Лежишта, Сферични Toller Удар Лого, Течност Лежишта и Магнетни Лежишта.Во повеќето случаи, тоа се гледа дека на Удар Лежишта се генерално се користи во автомобили како напред брзини во модерен автомобил менувачи употреба спирален брзини кои ја зголемува мазност и curtails непотребна бучава.Ова предизвикува axial сили и треба да се справи со.За разлика од оваа, Ќе се Лежишта се исто така се користи со радио антена јарболи за да се намали товарот на антена rotator.Значителен цитирањето на Удар Имајќи во автомобилот е целосно заштитено "исфрли" лого, исто така познат како на спојката ослободување имајќи.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите