.

.

Премиер-Линија 9058897 Хексадецимален Завртки, 5/16 во.-18 X 3/4 во., Одделение 304 Од Не ' Рѓосувачки Челик, 25-Пакет

Премиер-Линија 9058897 Хексадецимален Завртки, 5/16 во.-18 X 3/4 во., Одделение 304 Од Не ' Рѓосувачки Челик,

мислење на клиентот:

DEN 269.28
Достапност
Во достапна форма

Големина : 5/16 инчен-18 X 3/4 инчи.Една од најчестите и разноврсна сврзувачки елементи.Дизајниран за употреба со лешник или навој дупка на ист дијаметар и конец големина.Карактеристики на 6 двострано главата и можат да бидат зацврстени со користење на клуч или приклучок алатка.Ореви & подлошки не се вклучени.Хексадецимален завртки се еден од најчестите сврзувачки елементи и може да се користи во широк спектар на апликации.6 двострано глава ги прави лесно да се инсталира користење на стандарден клуч или приклучок алатка.Ореви и подлошки не се вклучени, така што ќе треба да се купи одделно.Подлошки помогне да рамномерно се дистрибуираат товарот и секогаш треба да се користат под гром главата и под нут (само под гром главата ако инсталирате во навој дупка).Рамни подлошки и заврши/стандард хексадецимален завртки голема работа за повеќето апликации, иако ако гром може да биде предмет на прекумерна вибрации, препорачливо е кодот за подлошки и заклучување ореви се користи наместо.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите