.

.

Sper Научни 840022 Напредни Светлина Метар

Sper Научни 840022 Напредни Светлина Метар

мислење на клиентот:

DEN 3888.00
Достапност
Во достапна форма

Опсег : 400,000 лукс; 40,000 во странска валута.Резолуција : 0.01 / 1 лукс; 0.001/1 фк.Точност : ±(3% + 0.5% fs).Способност да се компензира за различни бои на светлината.Брз, стабилен и прецизен одговор.Следи нивоа на светлина насекаде со брз, стабилен и прецизен одговор.Резултати лесно се чита на екстра големи LCD (1½" висока, 38.1 mm) со бар граф, ниско ниво на батеријата и над спектар индикации.Бојата и cosine коригира сензор ги исполнува C. I. E. photopic спектар.Ќе прочитате LED светло.Исто така, има RS232 компјутер излез, min/max, автоматско исклучување, надворешни нула вредноста, hold функција и tripod назад.Нуди врв функција и уникатен и многу корисни способност да се компензира за различни бои на волфрам, флуоросцентно, меркур и натриум светла, со притискање на едно копче.Резултатот е читања точно да се реалните услови на осветлување.Доаѓа подготвен да се користи со 9 V батерија, упатства, мека поместена случај со рамо, рака, и монтажни сензор со капак за полесно замена или поправка.N.Јас.S.Т.следат сертификат за калибрација на располагање.Метар Димензии : 7¾" × 2¾" × 1¼" (197 × 70 × 32 мм) Тежина : 10 мл (283 g).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите