.

.

Pureflo D25C Филтер Капсула D25CS045LFLF-GP-PH(Пакување од 50)

Pureflo D25C Филтер Капсула D25CS045LFLF-GP-PH(Пакување од 50)

мислење на клиентот:

DEN 897.60
Достапност
Во достапна форма

25мм дијаметар филтер капсула со високо asymetric polyethersulfone (ЈСВ) мембрана.Филтрација големината на порите 0.45 micron.Влезот/излезот врска : Луер Заклучи Женски.Школка материјал : гама стабилна Полипропилен.Фармацевтско Одделение.Единицата е термички запечатени за да се обезбеди интегритет и не лепила се користат во енкапсулација процес.Регулаторната Усогласеност.На дискови се изработени од материјали кои се во согласност со барањата на 21 CFR Дел 177 на U. С. Кодекс на Федералните Регулативи.Медиуми и мембрани, исто така, се во согласност со USP Класа VI Биолошки Тест за Пластика.Бактериски Endotoxin.Отпадни води не е pyrogenic по USP Бактериски Endotoxin (0.25 ЕУ/ML) се утврдува со користење на Lumulus Amebocyte Lysate (LAL) Тест.Материјалите за Изградба.Мембрана : Polyethersulfone (ЈСВ), Капсула Тело : Гама стабилна полипропилен Ефективни Филтрација Област 0.7in2 (4.6 cm2).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите