.

.

Дигитален Микрометар 0.001 mm Надвор Микрометар Caliper Мерач Електронски Микрометар Digimatic Микрометар (0-25мм)

Дигитален Микрометар 0.001 mm Надвор Микрометар Caliper Мерач Електронски Микрометар Digimatic Микрометар (0-25мм)

мислење на клиентот:

DEN 858.96
Достапност
Во достапна форма

Добро Издржливост Анти- 'рѓа Материјал : Оваа Надвор Микрометар е направен од високо квалитетни алуминиумски мерење на површина, кои не е лесно да' рѓа да понудат трајни употреба со долг живот.Обезбедува Јасна Читање : Оваа Надвор Микрометар Caliper нуди clear LCD екран за лесно читање на мерните резултати.Поправи Мерење Големина : Овој Дигитален Микрометар донесува со заклучување на уредот наменети за да го поправат мерење на големината и спречување на царинење на вредноста поради грешка површини.Лесен за Ракување : Овој Дигитален Надвор Микрометар е опремен со user-friendly дизајн, лесно да се работи, може да се постави резолуција 0.001 mm.Важи за Постојано Мерење на Сила : Knurling ratchet уред за постојано мерење на сила.Функција : 1. Висок квалитет на алуминиум мерење на површината, не е лесно да ' рѓа, издржливи со долг живот. 2. Clear LCD екран за лесно читање на мерните резултати. 3. Заклучување на уредот наменети за да го поправат мерење на големината и спречување на царинење на вредноста поради грешка површини. 4. User-friendly дизајн, лесно да се работи, може да се постави резолуција 0.001 mm. 5. Knurling ratchet уред за постојано мерење на сила.Спецификација : Предмет Тип : Микрометар Батеријата Модел : CR1632 3 V (не се вклучени) Оперативни Температура : 0℃-40℃ Температура на Чување : -10℃-60℃ Опции : 0-25мм, 25-50 метри Пакет Листата : Пакет Листа 1 : 1 x Микрометар Пакет Листа 2 : 1 x Микрометар 1 x Додаток.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите