.

.

SIOCEN【2-Pack】10ft Dc 12v Моќ Проширување Кабел,5.5 мм x 2.1 mm 12v Продолжување Кабелот Безбедносна Камера Моќ Кабел Машки да се Женски за видео надзор Безжични IP Затворен Камера

SIOCEN【2-Pack】10ft Dc 12v Моќ Проширување Кабел,5.5 мм x 2.1 mm 12v Продолжување Кабелот Безбедносна Камера

мислење на клиентот:

DEN 229.20
Достапност
Во достапна форма

Долго & Рамен Кабли - 10f DC Моќност Продолжување Кабел, доволно долго за да се задржи на CCTV Камери за Безбедност дома или надвор, дури и ако тоа е далеку од приклучокот.Она што Ќе Добиете : 2 Пакети 10 Нога DC Моќност Продолжување Кабел ( 2.1 MMx5.5 MM Машки да се Женски DC 12v Продолжување на Мозок ).За да се Постигне подолг кабел : Тоа може да се користи како DC 12v продолжување кабелот кога ќе најде дека вашата Безбедност на Камерата Моќ Кабел не е доволно долго.можете да поврзете повеќе од две или три кабли за да стигнат до 20ft.Тенок и Рамни Кабел : со 12v продолжување мозок е рамен дизајн,така што можете да го стартувате преку прозорецот и се уште се затвори тоа многу добро, нема потреба да се ударна дупка на ѕидот.Оваа безбедносна камера моќ кабел мозок е идеален за LED светло лента, rigit лента, ПРЕДВОДЕНА signage и видео надзор за безбедност камера, Ip камера, DVR Самостоен, Аудио камера,автомобил, брод, монитори, осветлување,принтери, сензори, DVR, надворешни хард дискови,аудио мешање и евидентирање на опремата, или нешто што се бара DC влез и прифати 12 V 2.1 mm x 5.5 мм приклучок.ЗАБЕЛЕШКА: ✔ Plug Големина - ве Молиме проверете со вашиот уред од страна на мерење на барел plug на адаптер.Овој кабел ќе се прифаќаат само 2.1 mm (внатре дијаметар) x 5.5 мм (надворешен дијаметар) приклучоци. ✔ 2.1 mm x 5.5 мм приклучоци се најчесто се користи за 5v, 9v, 12v, 15v и 24v адаптер.Сепак, не се сите такви адаптер користи 2.1 mm x 5.5 мм барел приклучокот.Ве молиме проверете ги приклучоците големина пред да купите. 10 FT DC Моќност Продолжување на Кабел 2.1x5.5mm DC 12 V Моќност Продолжување на Кабелот За видео надзор Безбедносни Камери Ова е 5.5 мм x 2.1 mm 12v Продолжување Мозок (Од дијаметар е 5.5 mm, внатрешен дијаметар е 2.1 mm).Одговара за било апликации, уреди и моќ адаптери бараат DC во 12 V моќност.Пакетот Вклучува : 2 Пакети 10 Нога DC Моќност Продолжување Кабел Спецификација Модел : Должина : 10ft Долгите : 5.5 мм(од големината)/2.1 мм(во големина) DC Моќност Продолжување Кабел Материјал : Бакар жица внатре Да се Постигне подолг кабел Тоа може да се користи како DC 12v продолжување кабелот кога ќе најде дека вашата Безбедност на Камерата Моќ Кабел не е доволно долго.можете да поврзете повеќе од две или три кабли за да стигнат до longger од 20ft.Идеален за видео надзор IP безбедносната камера,LED светло лента, rigit лента, ПРЕДВОДЕНА сигнализацијата, автомобил, брод, монитори, осветлување,принтери, сензори, DVR,Самостоен,надворешни хард дискови,аудио мешање и евидентирање на опремата, или нешто што се бара DC во 12v влез и прифати 12 V 2.1 mm x 5.5 мм приклучок џек.Апликации DC напојување кабел Одговара за било апликации, уреди и моќ адаптери бараат DC 12 V моќност.Добра продолжување за најмногу безбедносната камера со конектор на кабел.Или LED Лента, Рутер, Печатач, Аудио превземање на уредот сл.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите