.

.

Firecrest ND 100x100mm (4x4) Неутрален Густина 1.5 (5 Запира) филтер за Firecrest 100mm носителот, Formatt Hitech 100mm Модуларен Носителот, Ли 100mm Систем, Nisi 100mm Систем

Firecrest ND 100x100mm (4x4) Неутрален Густина 1.5 (5 Запира) филтер за Firecrest 100mm носителот, Formatt Hitech

мислење на клиентот:

DEN 2199.12
Достапност
Во достапна форма

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. . 100mm филтер ги намалува светлината од 5 F-запира.Firecrest технологија е неутрален низ целиот спектар, вклучувајќи УВ, видливи и инфра црвени.Firecrest слој е во сендвич во рамките на филтер, обезбедување заштита од гребење и оштетување.Направени во велика БРИТАНИЈА користење Schott Superwite стакло, најдобрите оптичко стакло се достапни.Компатибилен со сите 67mm носители, па еден филтер може да се користи на повеќе леќи.Firecrest ND 100x100mm (4"x4") Неутрален Густина 1.5 (5 Запира) филтер за Firecrest 100mm носителот, Formatt Hitech 100mm Модуларен Носителот, Ли 100mm Систем, Nisi 100mm Систем.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите