.

.

BAYTORY CNC Spoilboard Појавата Рутер Битови, 1/2 инчи месо тело 2 Сечење Дијаметар, 4 Крила, Плоча Изедначување Рутер Малку Планирање Малку Дрво со Професионална Трајни Карбид

BAYTORY CNC Spoilboard Појавата Рутер Битови, 1/2 инчи месо тело 2 Сечење Дијаметар, 4 Крила, Плоча Изедначување

мислење на клиентот:

DEN 383.52
Достапност
Во достапна форма

4 Крила Дрво CNC Појавата Рутер Битови : Прецизни 4 Крилја може да се намали вашиот проект материјал брзо и чисто.1/2 "месо тело , 1/2" висина на Сечење, 1/2" Сечење длабочина, 2"(50.8 mm) Дијаметар на Сечење.Висок Квалитет на CNC Рутер Малку : остри карбид падна малку, направени од microcrystalline карбид ножеви и силна појачани челик, имаат одлична отпорност на абење и остри рабови со анти-провизиите дизајн.Висока прецизност мелење технологија, обезбедува одлична отпорност на триење и остри рабови, и прецизно сечење ќе го намали chipping и burrs.Одлична Дизајн : професионално чистење на дното рутер малку не е само совршен за дрво плочи изедначување, resurface или авионот на врвот површината на расипат одбор, но исто така и за кастрење и slotting/grooving.Широк Спектар на Апликации : се Погодни за сечење цврсто дрво, particleboard, иверица, МЕДИЈАПАН и различни дрвени композити. (Да се избегне сечење блек метал и не-дрвени материјали, како челик, железо и песок).Применливи опрема : Погоден за CNC и други автоматски рутери, како и рачен и пинг-монтирани преносни уреди.Дрво гравирање машина, средување на машини, итн.Оваа CNC рутер малку е специјално дизајниран и произведен за Индустриски квалитет бараше машини за индустриски апликации, можат да го издржат некои тешки употреба и тестот на времето.BAYTORY Т-калапи 1/4-Инчен месо тело CNC Spoilboard Појавата Рутер Малку (3 Крила) Голема Апликации : ★ Создава база на површината, што е нормално на рутер моторни ★ се Добие точна намали откако ќе го додадете вашиот планирано проектот материјал ★ Може да се користи за да го израмните живеат на работ одбори премногу голем за да се оди преку planer Спецификација : Материјал : Трајни Карбид, Јаглероден Челик месо тело : 1/2" Cut Дијаметар : 2" Сечење Должина : 1/2" Пакетот вклучува : 1 * 1/2 Инчи CNC Spoilboard Појавата Рутер Малку 1 * Пластична Кутија CNC Spoilboard Појавата Рутер Битни Карактеристики : 1. Исклучителна дрво машина, прецизно, течно, без брус рабовите planer рутер малку. 3 крилја се направи брзо и чисти, се сече на вашиот проект материјали, одлични за проекти на секое ниво на сложеност. 2. Наменета за десктоп гравирање машини (како што се CNC рачен и пинг-монтирани рутер), тоа не може да се користи во електрична вежба се Избегне сечење на обоени метали и не-дрвени материјали, железо, итн. 4. Ве молиме да носат добри заштитни мерки. 5. Употреба на CNC и други автоматски рутери, како и рачни и табела монтирани преносни уреди. 100% Задоволството на : Ние сме толку сигурни дека ќе љубов Spoilboard Појавата Рутер Малку, дека ние ќе рефундирање на секој денар ако не ви се допаѓа тоа!Ако имате било каков проблем со тоа, враќање или замени со нова брзо, контактирајте со нас во секое време за помош.

Клучни карактеристики

Material:
Durable Carbide, Carbon Steel
Shank:
1/2
Cut Diameter:
2
Cut Length:
1/2
Package includes:
1 * 1/2 Inch CNC Spoilboard Surfacing Router Bit :
1 * Plastic Box :
CNC Spoilboard Surfacing Router Bit Features:
1. Exquisite woodworking cutter, precise, smooth, no burr edges planer router bit. 3 wings make a fast and clean cut on your project material, great for projects of any level of complexity. :
2. Designed for desktop engraving machines (such as CNC hand-held and table-mounted router), it can’t be used in electric drill & drill machines. :
3. Great for hand-making and other woodworking job. Our plaining router bits are the preferred choice of professionals and hobbyists alike, with these bits, one could make floor, cabinet door etc. Good for home and improvement. :
Safety instructions:
1. The item is only for industrial cutting/engraving. :
2. When not in use, please put in the plastic box. :
3. Use range suitable for woods, particle board, MDF, plywood compact panel, acrylic; Avoid cutting ferrous metal and non-wood materials, iron, etc. :
4. Please wear good protective measures. :
5. Use on CNC and other automatic routers as well as hand held and table mounted portable routers. :
100% Satisfaction:
We're so confident that you'll love Spoilboard Surfacing Router Bit, that we'll refund every penny if you don't like it! If you have any problem with it, refund or replace a new one quickly, contact us any time for help.

Им се допаѓа и на купувачите