.

.

Gilson Pipetman FA10001MT Еден и Повеќеканални L Pipettor со Нерѓосувачки Челик Совет Ejector, 0.2-2µl Волумен Опсег

Gilson Pipetman FA10001MT Еден и Повеќеканални L Pipettor со Нерѓосувачки Челик Совет Ejector, 0.2-2µl Волумен

мислење на клиентот:

DEN 6948.00
Достапност
Во достапна форма

Нова клипот собранието е развиена за да се драстично подобри pipetting и чистка сили, благодарение на нов печат, полесни извори, и покрај тоа на висок квалитет на клипот маснотии.Нова форма и нов механизам за совет исфрлање систем драматично го намалува совет исфрлање сили и до 50% над PIPETMAN Нео.PIPETMAN L е најновата иновација на Gilson врз основа на ергономијата, комфор и следливост истражување.Оваа нова механички pipette ги комбинира PIPETMAN Класичен легендарниот цврстината, ново дизајниран тело, и state-of-the-art внатрешен механизам.Со PIPETMAN L, сега ќе можете да уживате исклучително лесен pipette, кој е дизајниран да се вклопуваат природно во вашата рака.Неговата нова форма обезбедува совршено се вклопуваат, додека новите кука намалува тензиите додека го држите тоа.На прилагодливи совет ejector копчето е, исто така, се применува за да се прилагодат и десно и лево раце корисници.Неговата форма дава интуитивен и лесен за ракување на pipette без оглед на големината на вашата страна.PIPETMAN L е прилагодлив за јачина на pipette дека карактеристики на Gilson патентиран волумен систем на заклучување.Оперативниот род е целосно исклучен од контра собранието за време pipetting фази, па откако заклучи на своето место, звукот нема да биде случајно се промени.Оваа GLP функција, меѓу другите карактеристики, ги задоволува тековните потреби на интензивна pipette корисници кои желба точност и прецизност без да се жртвува удобност.Оваа следење на функција вклучува производот референца, датумот на производство, серискиот број и номинална јачина на звук.Со универзална скенер, можете да даунлоадирате pipette информации на една Excel лист или на вашиот сопствен софтвер за цели на следење.Со цел да се обезбеди со максимална удобност во вашата секојдневна работа, PIPETMAN L нуди подобрена нов дизајн дава екстремно ниски pipetting сили за механички pipette.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите