.

.

Logitech HD Powerline 200 Адаптер - Уреди Поврзете на Интернет со Користење на Власта Места

Logitech HD Powerline 200 Адаптер - Уреди Поврзете на Интернет со Користење на Власта Места

мислење на клиентот:

DEN 839.76
Достапност
Во достапна форма

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Се проширува вашиот постоечки Powerline мрежа (Дополнителен Комплет се продава одделно).Се врти на сите постоечки штекер во HD-подготвени Интернет конекција.Користи Home Plug AV вмрежување технологија над постојните електрични инсталации.Пренесува податоците до 200 Mbps идеален за вашиот Logitech Ревија со Google TV или било забава уред.Бродови во Заверена Фрустрација-Слободен Пакување.Опис на производот Logitech HD Powerline 200 Адаптер го прави лесно да се додаде дополнителен уред на вашиот постоечки powerline мрежа, така што можете да ги користите со вашиот поврзан со Интернет забава уреди во секоја соба во вашиот дом.Од Производителот Enlarge Logitech HD Powerline 200 Адаптер На Logitech HD Powerline 200 Адаптер, го прави лесно да се прошири на вашиот постоечки Powerline мрежа на повеќе уреди во целиот дом. (Дополнителен Комплет се продава одделно).Нема повеќе баферирањето или слаби сигнали со безжичен.Нема потреба да се кандидира скапи жици или да го инсталира приклучоци.Едноставно приклучете го адаптерот со било кој штекер за висока-брзина, висока дефиниција, висока-перформанси Интернет поврзаност во секоја соба.Се прошири на Интернет за Logitech Ревија со Google TV или било кој Интернет поврзани device Connect на Интернет.Секаде имате издувен вентил.Вклучете го во близина на вашиот ТВ и да даде вашата забава уреди брз пристап до се на Интернет.Тоа е совршен додаток за : Logitech Ревија со Google TV кој Било уред со Ethernet конекција—Ti Vo, игри конзола, ТВ, компјутер, Едноставно поставување.Само вклучете го.Донесе Интернет поврзаност до било кој уред, во секоја соба.Користење на Logitech HD Powerline 200a Стартер за Полнење за да се поврзете со вашиот рутер и да го поставите вашиот Powerline мрежа во една соба.Приклучете го Powerline 200 адаптер во секој штекер.Поврзете било кој Интернет-подготвен уредот, како Logitech Ревија со Google TV, да адаптер преку Етернет кабел.HD Powerline 200 Адаптер Спомене Карактеристики • Проширува вашиот постоечки Powerline мрежа • Работи со било кој друга Интернет-поврзан уред • да се Поврзе на Интернет со користење на моќта места • Plug-and-play подесување, без жици • Брз, сигурен 200 Mbps пренос на податоци • Вграден во пренапонска заштита Брз, сигурен, безбеден.И да се прошири.Стапки на пренос до 200 Mbps* за пламнал да брза Интернет конекција.Сигурно поток HD филмови со Logitech Ревија со Google TV и да се направи HD видео повици со Logitech ТВ Камери.Користи Home Plug AV вмрежување технологија, вмрежување стандард, да се претвори било кој електричен штекер во Интернет конекција.Вграден-во пренапонска заштита чувари против штетни моќ шила.Сакате повеќе конекции околу вашиот дом?Само приклучете повеќе Logitech HD Моќ Адаптери каде има еден штекер. *Цената на пренос може да варираат во зависност од вашата врска на Интернет и можностите на вашиот поврзани уреди.Подобри перформанси.Подобро искуство.Со Logitech HD Powerline адаптери можете да го подобри вашиот Интернет перформанси и вашата забава искуство.Нема повеќе чекање за вашите видеа да се амортизира преку безжична.Нема слаби, средна и безжичните сигнали.Не софтвер може да се инсталира.Без жици да се кандидира.Нема дупки да се вежба во ѕидови или тавани.Без конфигурирање потребно.Компатибилност во Она што следува во табелата : 1 мрежен адаптер 1 x 10 ft Етернет кабел 1 ѕид spacer Почеток Водич Системот за Барања Водич за Поддршка на Корисниците вметнете Техника Specs200 Mbps пренос на податоци Home Plug AV вмрежување технологија 128-битна AES енкрипција Она што Ви Треба : Logitech HD Powerline 200a Стартер Kit High брзина на Интернет Модем/Рутер Моќ Места.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите