.

.

[ J&J Производи ] М2.5 Месинг Insert, 4.5 мм (Должина), Женска Тема, Топлина Мијалник или Вбризгување на Мувла, 100 компјутери

[ J&J Производи ] М2.5 Месинг Insert, 4.5 мм (Должина), Женска Тема, Топлина Мијалник или Вбризгување на Мувла,

мислење на клиентот:

DEN 383.52
Достапност
Во достапна форма

Вметнете Тип : Топлина Мијалник / Шприц.Големина : 4.5x M2.5x4.5, OD : 4.5 мм, Тема : М2.5, Должина : 4.5 мм.Материјал : Месинг, Тежина : 35g.Создаде повеќе полиран, професионални производи.Безбедно и трајно да додадете метални нишки 3 D) печатени делови.Навој месинг инсерти се користи за додавање на навој метал дупки на пластични делови.Исто така, може да биде притиснете-се вклопуваат во метални делови.Инсталирајте Месинг Внесува користење на лемење железо, притиснете одговара или Инјекција мувла околу месинг вметнете во зависност од апликацијата.Надворешни месинг вметнете гребени им овозможи на пластични да тече меѓу нив, создавајќи постојан insert-да-супстрат бонд.Обезбедува додаде флексибилност, издржливост и подобар изглед во споредба со користење на заробениот ореви.Топлина Мијалник и Притиснете Одговара инсерти се најчесто се користи со 3 D испечатени делови да се приклучат со нив заедно.Една од најдобрите техники за да се изгради големи 3 D печатени делови од мали делови, кога со помош на мали 3 D печатач.На крајот резултатите се извонредни и да се обезбеди многу професионален изглед.Компатибилен со вбризгување на molding Compatible со ултразвучно installation Made од месинг материјал кој е топлина resistant Specifications : Вметнете Тип : Топлина Мијалник / Инјектирање Molding Insert Должина : 4.5 mm Thread Теренот : М2.5 Material : Месинг, Тежина : 35g.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите