.

.

AIRSEE Преносни Електрични Помине Вежба Професионални Efile Помине Вежба за Полнење За Акрил, Гел за Нокти, Педикир Маникир Полирање Форма Алатки со 11Pcs Помине Вежба 56 Би

AIRSEE Преносни Електрични Помине Вежба Професионални Efile Помине Вежба за Полнење За Акрил, Гел за Нокти,

мислење на клиентот:

DEN 527.52
Достапност
Во достапна форма

Професионални Помине Вежба во Собата : Елегантно Пакување со AIRSEE логото и доаѓа со 11pcs различни 3/32" месо тело вежба битови и 56 Pcs пескарење бендови, мулти-функционални за лесно мелење, резба, сечење, полирање, отстранување на гел лак и кутикулите и за на доградба на акрилни нокти и природни нокти.Прилагодливи Брзина и Насока : контрола на Брзината копче за да ја прилагодите брзината 0-20,000 ВРТЕЖИ во минута.и дизајн со Напред и Рикверц ротација правци се погодни за било право раце или левак употреба.Тоа го прави ова електрична нокти датотека за полесно да се мазни ноктите.Преносни s суштинска алатка за нокти-се грижи ветерани и новодојдените слично.Спецификација : . 1. Бити, Големина : 3/32". 2. Влезниот Напон Спектар : 110 V-240 V 50 / 60 Hz (НИ Приклучок). 3. Излезен Напон : DC12 V 1 A. 4. Handpiece Должина : 5.1 инчи. 5. Handpiece Тежина : 2.2 унци.Тоа потребно малку време и пракса за почетници.Најмал брзина и најсветлите стрес ќе биде добар почеток.Не ќе се смести било ротирачки делови за време на работата.За да се избегне прегревање, секој континуирана употреба не надминува 20 минути.Тоа е најдобро да се дезинфицира со чистење по употребата.Можете да ги помине вежба битови со медицински алкохол.Не отворајте го помине вежба со ротација, во спротивно, тоа ќе ја оштети машината.Ако имате било какви прашања во врска со производот, може да се јавите AIRSEE. * Ве молиме да се разбере дека "преносливост" на нашиот производ значи дека тоа е мали и преносливо, и тоа бара кабелот за напојување да се користат.

Клучни карактеристики

1. Bits Size:
3/32 2. Input Voltage Range

Им се допаѓа и на купувачите