.

.

Neewer Гума-Обложена Метал Леќи на Камерата Филтер Смена Клуч Сет за Полнење(Пакет на Два), се Вклопуваат 67mm,72mm Леќа Тема за Canon,Nikon,Sony,Pentax,Fujifilm,Олимп,Panasonic и Други dslr фото

Neewer Гума-Обложена Метал Леќи на Камерата Филтер Смена Клуч Сет за Полнење(Пакет на Два), се Вклопуваат 67mm,72mm

мислење на клиентот:

DEN 305.76
Достапност
Во достапна форма

Верни на својата должност, тоа може да се отстрани вашиот заглавени филтри од вашиот леќа или дури и, да ви помогне одредување на вашиот филтер кога сте прилагодување на други филтери.Две филтер клучеви може да се користи заедно да се отстрани филтри кои се држат до едни со други.Филтерот клуч со 'срце' на метал, трајни доволно да се одржи кршење што често се случува со пластични клуч.Подобрен обработка, како на потребите на клиентите, Гума обложени и обработени со мат ламиниране за пропадна-доказ перформанси и удобен зафат.Се вклопува леќа дијаметар : 67-72mm.Answer : ___________________________ Note : Филтерот Клуч само!Камера и филтер не се вклучени!Опис : Пили?Клешти?Е тоа како ви се случува да се третираат вашите деликатна филтри кои се заглавени на вашиот објектив?Но, има ништо не може да ве спречи од тоа да имаат неверојатни ефекти за вашите фотографии.Што треба да направите?Тука, ние имаме повеќе професионални и полесен начин да се cleaning заглавени филтри за вас.Проверете го овој филтер клуч : Лојални на својата должност, тоа може да се отстрани вашиот заглавени филтри од вашиот леќа или дури и, да ви помогне одредување на вашиот филтер кога сте прилагодување на други филтери.Две филтер клучеви може да се користи заедно да се отстрани филтри кои се држат до едни со други.Филтерот клуч со 'срце' на метал, трајни доволно да се одржи кршење што често се случува со пластични клуч.Подобрен обработка, како на потребите на клиентите, Гума обложени и обработени со мат ламиниране за пропадна-доказ перформанси и удобен зафат.Лесни да се одржи, лесно да се акции далеку, нема да предизвика никаков товар за вас.Презентирани овде е производ на посветен дизајн и разгледување на вашата потреба.Тоа е како ние напредок и подобри.Пред да трае долго патување за да го спаси вашиот заглавени филтри, се обиде на овој економичен и едноставен начин на кој заштедува и време и пари!Спецификација : Одговара Леќа Дијаметар : 67-72mm Пакет Содржина : 2 * Црна Филтерот Клуч.

Клучни карактеристики

Fit Lens Diameter:
67-72mm Package Content

Им се допаѓа и на купувачите