.

.

ICM 48400 - 1/48 - KDA-1 (П-2A) Firebee со Приколка Скала Модел комплет Авион

ICM 48400 - 1/48 - KDA-1 (П-2A) Firebee со Приколка Скала Модел комплет Авион

мислење на клиентот:

DEN 791.76
Достапност
Во достапна форма

Бренд : ICM.Производителот : ICM Модели (Украина).Боја : Unpainted, Unassembled, Сетот не содржи бои и лепак.Скала : 1/48. Германски борец.Производителот : ICM Модели (Украина) Скала : 1/48 Материјал : Пластични Боја : Unpainted, Unassembled, Сетот не содржи бои и лепак.Услов : се Нови во Кутија Во 1948 година, американскиот воздухопловство потпиша договор со Рајан да се изгради џет летало што ќе служи како мета за пукање на обука.Рајан разви Firebee, прототип на која, назначени XQ-2, прв полета во 1951 година. На летало беше одликува со дојде во крилјата и plumage, како и на воздухот во општината.На Firebee би можело да се изврши или од страна на превозникот авиони (првата од нив е Една-26 Окупатор), или од земјата со еден JATO проектили.Тестовите беа конечна и Firebee влезе служба како П-2А.Американската Морнарица и НИ Војска се стекнување малку поинаква верзија на П-2 A, одликувајќи се со 1000 lb.Ферчајлд J44-Р-20 B моторот и предниот дел на совет во предниот дел на воздухот.Тој доби ознака KDA-1.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите