.

.

100ft (30m) Pro Series CL2 Отценети 4-Диригент 18 Колосек во Ѕид Говорникот Wire Кабел (100 Метри / 30 Метри) 99.9% Кислород Слободни Бакар Голема корист за домашно Кино Јазик и Автомоби?

100ft (30m) Pro Series CL2 Отценети 4-Диригент 18 Колосек во Ѕид Говорникот Wire Кабел (100 Метри / 30 Метри)

мислење на клиентот:

DEN 767.76
Достапност
Во достапна форма

Тука се фактите за OFC Кислород Слободни Бакар vs ЦЦА Бакар Облечени Алуминиум.РАЗНОВРСНА СМЕСТУВАЊЕ : CL2 оценет за ѕид употреба, претседателот жица може да се користи безбедно и ефикасно заедно floorboards, до и над пречки, и се скриени зад ѕидовите.Говорникот отпорност се однесува на отпор говорник нуди да тековната доставени од страна на засилувач.Премиум звучници жица работи и за различни дома или workspace конфигурации.Затворен во ѕид инсталација.Производ Features Connects аудио звучници на вашиот A/V ресивер или amplifier ETL Наведени & CL2 Оценет значи тоа е сертифициран за ѕид use AWG жица со високо-влакно кислород слободни бакар проводници е совршен дебелина за сопствени installs Color кодирање за да се направи разлика поларитетот & нумерирани ознаки за accuracy Fits банана приклучоци, лопата совети или свиткана игла applications Wrapped околу тврда пластика гајтанот за издавање, мерење, сечење & storing A тешки, но сепак флексибилен изолирани јакна за undistorted sound Compatibility Fits банана приклучоци, лопата совети или свиткана игла конектори, кои се обично се компатибилни со аудио компоненти како звучници, A/V приемници, кои, засилувачи & други професионални звук applications Installation Intended за сопствени инсталира.Високо-влакно смета 99.Премиум звучници жица работи и за различни дома или workspace конфигурации.Овој кабел направени од 99.Отпорност (како отпор) се мери во ohms, и изборот на жица дека антена или приемник може да се справи со е важно.ПРЕДНОСТ НА OFC (КИСЛОРОД СЛОБОДНИ БАКАР) : Со OFC жица ќе се зголеми спроводливост да носат повеќе струја на вашиот засилувач.C&E Диригент Говорникот Жица ви овозможува лесно поврзување на вашиот јазик да засилувачи или примачи.Ниска Меморија Јакна, го Прави Лесно да го Насочите Блиску до Ѕид Украси.Оваа жица е CL2 оценет што значи тоа е сертифициран за ѕид употреба.CL2 оценет за ѕид употреба, претседателот жица може да се користи безбедно и ефикасно заедно floorboards, до и над пречки, и се скриени зад ѕидовите.Overview Create чиста, јасна поврзаност помеѓу говорниците и A/V ресивер или засилувач со C&E Звучник Жица.9% кислород-бесплатни бакар (OFC), високо-квалитетни звучници жица обезбедува одлична спроводливост за чист сигнал до и од аудио опрема.Висок квалитет undistorted звук за вашата опрема.Тешка, но сепак флексибилен изолирани јакна околу жица помага да се постигне висок квалитет на undistorted звук од вашиот аудио опрема.9% кислород слободни бакар проводници се колор-кодирани да се направи разлика поларитетот правејќи го овој говорник жица идеален за сопствени инсталира.НАЈВИСОК КВАЛИТЕТ на МАТЕРИЈАЛИ И ТИЕР 1 ПРОИЗВОДСТВО на ПРОЦЕСОТ - кабел е изработен од OFC Кислород Слободни Бакар, обезбедување на висока верност квалитет на звукот и обезбедување на максимална е спроводливост и издржливост, без плаќање на дополнителни трошоци.Многу поголема отпорност на корозија како и подобрување на топлина absorptions над ЦЦА говорникот жица.Станува збор врзан околу калем кој што овозможува удобен издавање, мерење, сечење & чување.Кислород слободни бакар е препорачливо кога ќе се инсталирање на говорникот жица во автомобил.Исто така помагаат да се намали притисокот врз возилата на електричен систем кој OFC кислород слободни бакар е препорачливо кога ќе се инсталирање на говорникот жица во автомобил.Отворено директно закопани дека андерграундот.Со OFC жица ќе се зголеми спроводливост да носат повеќе струја на вашиот засилувач.Претседателот жица намалува дисторзија на звукот и нечистотии, помага да се испорача на оптимално аудио искуство.На гајтанот уредно содржи неискористени жица и овозможува удобен издавање.На OFC говорникот жица ќе многу поголема отпорност на корозија како и подобрување на топлина absorptions над ЦЦА говорникот жица.254 mm x 65 Насоки) Обезбедување Undistorted Сигнали и Висок Квалитет на звук.Совршен за домашен театар, автомобил, RV и аудио системи.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите