.

.

Валтер Површината Технологии 07Q049 Брз Чекор Поддршка Подлога - Директна Монтажа на Подлога за Мелница Дискови. Мелење Тркало Влошки

Валтер Површината Технологии 07Q049 Брз Чекор Поддршка Подлога - Директна Монтажа на Подлога за Мелница Дискови.

мислење на клиентот:

DEN 1271.76
Достапност
Во достапна форма

Поддршка Влошки : - индустриски поддршка подлога најчесто се користи со различни мелење или брусење тркала за лесен површината препарати.Издржливост : ова backer подлога е направен од индустриски одделение најлон кој дава сила и флексибилност кога се користи со климатизација дискови.Сандер поддршка подлога функции ефикасно дури и на високи температури.Директна Монтажа на Подлога : присуство на вграден во навој арбор обезбедува директна монтажа на поддршка подлога врз мелница е вретено, штеди многу време.Висок вртежен момент Отпор : овој диск подлога карактеристики печурки куки што се одржува вртежен момент отпор да се одржи на мелење или пескарење диск безбедно место.Центрирање pin обезбедува вибрации-слободна површина подготовка на процедурите.Спецификации : ова монтирање на рампа мерки 4-1/2 во.во дијаметар, е оценет за максимална ротациона брзина на 11000 вртежи во минута, и тежи 4.2 оз.Кога станува збор за површина по завршувањето работа, производи и алатки се бара да поседуваат индустриска сила.Quick-Step Поддршка Подлога од страна на Валтер Површината Технологии е идеален за тешки-должност апликации.Мелење диск подлога е предвидено со индустриски одделение најлон изградба, што го прави посилни и повеќе флексибилни за да се користи со пескарење или мелење тркала.Издржливи поддршка подлога работи ефикасно, дури и во високо-температура без компромитирање на продуктивноста.Условувањето диск подлога карактеристики на центрирање pin кој обезбедува сигурна се вклопуваат и непречено работење.На кука и јамка систем поедноставува постапката на диск промени.Оваа патентирана поддршка рампа може да биде безбедно и директно се монтира на мелница е вретено, со помош на вградениот навој арбор.Оваа поддршка подлога е срцето на Брз-Чекор систем.Тоа се прави на индустриска сила најлон кој ви помогне да ја задржи својата сила и флексибилност дури и при повишени температури.Диск промени се само секунди.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите