.

.

thatsArte.com - италијански Керамичка Еспресо Шолја & Чинијата Raffaellesco, Deruta - Рачно Насликани во Шолја, произведено во Италија, Керамика, рачно изработени Кафе Чаши, Мала Ча?

thatsArte.com - италијански Керамичка Еспресо Шолја & Чинијата Raffaellesco, Deruta - Рачно Насликани во Шолја,

мислење на клиентот:

DEN 719.76
Достапност
Во достапна форма

Нашите еспресо кафе & чинијата е целосно рачно изработени и рака-насликани во Deruta, Италија.Неговиот творец е Fima, добро познат во уметничките кој се специјализира во класичен италијански керамика дизајни.На занатски е потпис е рака-насликани на дното на секое парче.Моделот рака-насликани на овој мал куп и нејзините чинијата е Raffaellesco, веројатно најпопуларниот Deruta керамика и дизајн.Тоа е именуван по Рафаел, италијански сликар кој воведе овие украси во многу од неговите фрески.Еспресо кафе не е само пијалок : тоа е моментот на чисто задоволство.Мали чаши се колку дел од искуството како и самото кафе.Нашите чаши се идеално направени од керамички да се задржи топло еспресо и да го зачува својот вкус и арома за подолго време.Обликот на нашето рачно изработени мали чаши ги задоволува побарувачката на италијански еспресо љубовници.Нејзините заоблени внатрешноста им овозможува на кафе да се вртат околу убаво и пената да се плови на врвот, златен против бела позадина.Дршката е облик за совршен зафат.Еспресото чаши и чинии мерка 4.7 инчи (куп 2.3x2.1h инчи).Тие се направени од Deruta керамички и се рака-насликани со храна-безбедно glazes во согласност со правилата на САД.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите