.

.

WLLW Огледало Стакло Замена одговара за ФОЛКСВАГЕН EOS GTI R32 Jetta Passat Зајакот Возачот Страна LH Не се Загрева

WLLW Огледало Стакло Замена одговара за ФОЛКСВАГЕН EOS GTI R32 Jetta Passat Зајакот Возачот Страна LH Не се

мислење на клиентот:

DEN 320.64
Достапност
Во достапна форма

Квалитетот Замена Огледало Стакло - Нема пластична подлога плоча во прилог или опфатени.Реалната слика покажува огледало стакло за да им помогне со нарачување соодветна одговара.ОНА што се ВКЛУЧЕНИ - Огледала од Стакло со Лепило Влошки,Без подлога плоча и инсталација на настава се вклучени или во прилог.МЕРКА ВАШИОТ СТАКЛО - Ова огледало стакло мерки 7 1/8 инчи дијагонално (Најдолго дијагонални димензии од врвот агол на спротивната долниот агол).Дијагонала димензија, исто така, може да се најде во фотографии.ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА - Кога го замени скрши огледалото,тоа е многу лесно да се отстрани и да ја инсталирате огледало стакло.Пронајдете упатство за инсталација во Опис и Фотографии.ВОЗИЛОТО ОДГОВАРА ЗА 2007-2008 година Фолксваген Eos, 2006-2009 "Фолксваген" GTI "Фолксваген" 2005-2014 Jetta 2005-2010 "Фолксваген" Passat 2008 "Фолксваген" R32 2006-2009 "Фолксваген" Зајакот.Ова огледало е вистинска чаша - не пластична огледало.Ова огледало стакло е за моќ или рачно огледало - Освен ако не е наведено поинаку погоре.Ги исполнува ОЕМ спецификации за Квалитет и се вклопуваат се совршени.Огледало стакло се нови во кутија, Инсталира во само неколку минути!.Нашето решение е рентабилно - Помалку скапи и побрзо да се инсталира од целиот огледало собранието.Отсјај-Намалување Огледало огледало стакло овозможува светлата отсјај да помине низ огледалото само како фабрика огледало стакло. 1.Отстрани сите постоечки огледало стакло од огледалото собранието пластична подлога плоча. 2.Чиста поддршка плоча со триење на алкохол и чистење на задниот дел од новиот огледало стакло со стакло почиста. 3.Се применуваат лепило влошки на грбот на новиот огледало стакло или пластика поддршка плоча. 4.Се подредат и цврсто притиснете го копчето за замена огледало стакло за поддршка плоча. 5.Чистење на нови огледало стакло со стакло почиста и ќе се спремни да одат!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите