.

.

Duro Матрицата-Тоа, Еднократно Масло Одбор Букви во Собата, 3315, 2 инчи

Duro Матрицата-Тоа, Еднократно Масло Одбор Букви во Собата, 3315, 2 инчи

мислење на клиентот:

DEN 1375.20
Достапност
Во достапна форма

Duro Матрицата-Тоа може повторно да се употребуваат масло одбор Букви Поставени.Готски стил stencils во 2-инчен големина.Ги содржи сите букви (плус екстра оние) во метрополи.Содржи броеви од 0 до 9, и како самуил.Се користи за да се направи знаци или етикетата на предмети, како ѓубре или канти.Матрицата-Тоа обновливи букви поставува од Duro се направени од здрав масло одбор.Овој материјал дава остри и чисти рабовите, со што се спротивстави на fuzzing дури и со повторна употреба.Направете свој знаци, или да ја користите за етикетирање предмети, како ѓубре или канти.Овој сет содржи сите големи букви A-Z, плус екстра писмо A, E, O, N, R и, S. Сите броеви од 0 - 9, симболот $, и и отсто знак, плус симболи да се создаде дебелото црево, полу-дебелото црево, цртичка, запирка, и во период кои се исто така вклучени.Сите stencils мерка 2-инчи.Одлично за проекти низ дома, или за на училиште.Направен во САД.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите