.

.

KNIPEX Алатки Круг на Носот Клешти, Jeweler е Клешти (1901130)

KNIPEX Алатки Круг на Носот Клешти, Jeweler е Клешти (1901130)

мислење на клиентот:

DEN 971.76
Достапност
Во достапна форма

Прецизност Одделение Перформанси Tools.Број 1 Избор На Трговци Во Светот.Удобно Во Употреба И Квалитет Увери Дизајн.Способен Да Одговара На Потребите Во Продавница, Дома Или Во Служба Поле.Секоја Алатка Е Докажано И Тестираат За Издржливост И Функционира Во Реалниот Свет Употреба И Услови.Опис На Производот Направени Во Вупертал-Cronenberg, Германија.Во Прилог На Квалитет, Иновативност И Перформанси, И Други Важни Камен Темелници Се Одржливи И Активности Вредност-Водени Ориентација.Од Производителот алатка дизајнирана со вашата рака во умот.Дури и повеќе енергија за полесно да работи!KNIPEX квалитет-дизајнира, развива и произведени во Германија.За фино жица и накит работа, KNIPEX е Круг Носот Jeweler е Клешти е само алатка за да одам на работа.Кој прецизност исти круг вилици со парична казна, посочи совети и индукција појачани сечење на рабови, овие клешти можат да се користат и сечење на работа и свиткување жица циклуси.KNIPEX е специјализирана за развој и производство на високо-квалитетни клешти и Европа е водечки производител на овие производи.Сето тоа започна уште во 1882 година, кога C. Густав Пуч поставување на неговите гради сопствена продавница во Cronenberg (сега предградие на Вупертал).Ние сме независни четвртата генерација на семејството фирма.KNIPEX концентрати нашето знаење и експертиза на клешти.Ова е единствениот начин да се оправда нашето тврдење дека ние се најдобар снабдувач во однос на квалитет, иновација и ефикасност.Нашиот успех се увери од 800 квалификувани вработени и ние придаваат најголема важност за нивната основна и напредна обука.KNIPEX круг носот професионални накит / rosary клешти се идеални за употреба во сите видови на парична казна жица апликации.Круг вилици се прецизност-земјата и функција во ред, посочи совети.Овие клешти може да се користи за да се наведнуваат жица и да се создаде циклуси и за индустриски и занаетчиски задачи.Тие, исто така, може да се користи за калеми, електроника, chainmail, риболов мами, и сите други изработка или DIY проекти што можете да си замислите.Овие клешти се фалсификувани од Vanadium електрични челик и дополнително масло-закорави.Сечење на рабови се индукција појачани да најсовремена цврстина од приближно 60 HRC.Понекогаш даваме нашата клешти навистина тешко време.Ние се обидуваме да ги уништи нив да дознаете она што ги прави добро и долго да трае.Бидејќи ние воопшто не сакаат да се остави ништо на случајноста, ние трае долго, внимателно се погледне.Челик KNIPEX користи е токму појачани со максимум од 0.8% јаглерод и дефинирани делови на хром и vanadium.KNIPEX исто така, изгледа тесно, во мали детали.На аглите, острината, цврстина, жилавост на сечење на рабови.Прецизноста и непречено движење на пешаците.Дршката дизајн и крај.Ние ги разгледување на овие теми, ние истражувања, ние се тестира, и ние ги подобриме нашите клешти.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите