.

.

Reagent-Одделение Натриум Хидроксид Пелети, 100g - На Curated Хемиски Колекција

Reagent-Одделение Натриум Хидроксид Пелети, 100g - На Curated Хемиски Колекција

мислење на клиентот:

DEN 1665.60
Достапност
Во достапна форма

100g шише од натриум хидроксид.Reagent-одделение материјал за лабораториски и истражување употреба.Се користи како силна база.Совршен за користење во било хемија лабораторија или во училница.Вклучува насоки за безбедно складирање и СДС е достапна на производот страница и да ги со барање.Иновациите Наука е пелети reagent-одделение натриум хидроксид доаѓа во 100g шише.Често се користи како силна база, ова го прави на хемиски совршено се вклопуваат во секој образовни или истражувачки, лабораторија за справување со хемија или биологија.Секое шише е безбедно ракување и чување на процедури печатат директно на шишето.Ова е високо квалитетни хемиски производ произведен во сад.За Лабораториска Употреба.Не за лек, храна или домашна употреба.Да се чува вон дофат на деца.За повеќе информации, се однесуваат на Безбедноста на Податоците на Состојба.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите