.

.

Kootek 21 Пак Храна за Складирање Контејнерите со Капаци Херметички Пластични Оброк Првично Сад Microwavable Обновливи Кутија Течење Доказ за Кујната Провизии Организација

Kootek 21 Пак Храна за Складирање Контејнерите со Капаци Херметички Пластични Оброк Првично Сад Microwavable

мислење на клиентот:

DEN 695.76
Достапност
Во достапна форма

Храна Садовите за Складирање : Направени од храна одделение густа пластика, издржлив, лесен, еднократно, leakproof, замрзнувач безбедно, микробранова печка безбедно и машина за миење садови безбедно (На капаци Не микробранова печка и машина за миење садови безбедно).Безбедно чување на храна, оброк и ужинка како ручек кутија и складирање сад.Да зачувате Простор : 21 пакување складирање поставува може да се комбинираат на многу начини.Храната контејнери се пластовидно и може да гнездо во внатрешноста на едни со други, кога не е во употреба, заштеда на повеќе простор во кујната.На проѕирна пластика дизајн го прави полесно за да го видите она што е внатре.Херметички Капаци Дизајн : Секој сад има четири-страна систем на заклучување со гума запечатување прстен за да се спречи било кој вид на spillage, кој ќе го задржи на храна новак и зачувување на вкусови.Погодно да се носат храна на обратите за пикник, и без нивно расипување/одлевање за долго време транспорт.Спектар на Големини : 10 различни големини со 3 облик, правоаголни, квадратни, и круг, да ги обезбеди до 397oz капацитет да се одржи вашата храна, ги исполни сите ваши складирање потреби.Лесно да се подготви појадок, ручек и вечера за работна недела и се уште имаат и други контејнери во изобилие.Правоаголникот : (2) 50.7 оз, (2) 33.8 оз, (2) 16.9 оз, (1) 8.1 оз; Плоштад : (2) 23.7 оз, (3) 13.5 оз; Круг : (2) 27.1 оз, (2) 13.5 оз, (1) 6.1 оз, (4) 2.7 оз.Повеќенаменски Простор : Совршен за складирање на месо, овошје, зеленчук, супа, овошје, колачиња, сендвичи, домашно бебе храна, остатоци, јатчесто овошје, салата, зачин зачини, marinate храна, малите може да се стави во сос од домати или топла сос.Исто така може да се одржи на тестенини, брашно, шеќер, итн.Kootek 21 Пакет Херметички Храна Storage Containers, вклучува правоаголни, квадратни и тркалезна форма.Круг е повеќе идеален за салати и течности.Правоаголна и квадратна се одлични за месо и може да се рангирани уредно без да губат простор.Обновливи Храна Складирање Containers Help вие ги чувате вашите храна и чувајте го на безбедно од добивање уништени.Херметички Капаци Seal The внатрешна гума печат навистина држи овошје, чипс, cookies, и друга храна, свежа и отсутен од влага.Еден Оброк Првично Pro Different форми и големини.Одлично за дел контрола и оброк планирање.Дури и продавница супа нема одлевање.Карактеристики : Материјал : Трајни Plastic Usage : Leakproof, замрзнувач безбедно, микробранова печка безбедно, и машина за миење на садови safe Shape : Правоаголник Складирање Containers1.5 L(50.7 мл)*2 1.0 L(33.8 мл)*20.5 L(16.9 мл)*20.24 L(8.1 мл)*1 Square Складирање Containers0.7 L(23.7 мл)*20.4 L(13.5 мл)*3 Round Складирање Containers0.8 L(27.1 мл)*20.4 L(13.5 мл)*20.18 L(6.1 мл)*10.08 L(2.7 мл)*4 Warm Совети : 1. На капаци Не microwavable и машина за миење садови безбедно.2. Препорачуваме рака мие капаци.3. По чистење на контејнери, ве молиме исушете ги, пред заштеда на нив.4. На капаци се направи солидна кликнете кога ќе се држат на куќишта.Направени од храна одделение и густа пластика, вие можете безбедно да се стави главен храна, па дури и различни потопување сосови во храна садовите за складирање.Постојат вкупно 21 храна садовите за складирање, вклучувајќи 7 правоаголници, 5 плоштади и 9 круга да ги исполни вашите барања за ставање на различни видови на храна.Вграден-во силиконски запечатување прстен, совршен истекување спречување.Тоа е пријателски избор за превоз на храна за кога ќе излезе.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите