.

.

Лесно се Најде Vented Капаци Храна Садовите за Складирање Сет на 19 (38 Парчиња Вкупно) Пластични Контејнери | Обновливи и Пластовидно Оброк Првично Контејнери - Теал (Те?

Лесно се Најде Vented Капаци Храна Садовите за Складирање Сет на 19 (38 Парчиња Вкупно) Пластични Контејнери

мислење на клиентот:

DEN 839.76
Достапност
Во достапна форма

Лесно продавница за храна, се минимизираат нередот околу вашата кујна, и да престане вашата потрага за совршен оброк првично контејнери со овие Лесно се Најде Vented Капаци Храна Садовите за Складирање.Кажете збогум на несаканите splatters, неуредна микробрановите, и одземаат многу време clean-up прозорци со вграден отвори на секој капак.На капаци се држат едни на други и на дното на контејнери, па тие секогаш лесно да се најде и да се организираат.Благодарение на своите јасни основи, тоа е лесно да се види содржината на било сад кога сте брзо грабање на храната од фрижидерот.Изградена од издржлив, BPA-free пластика, овие прехранбени контејнери се изградени да издржат широк опсег на температури и се врвот-управување со машина за миење садови, микробранова печка, и замрзнувач безбедно.Дебела трајни сад ѕидовите може да ги преземе за секојдневна употреба и погоден за широк опсег на температури.Пластични контејнери се BPA-free и направени со нетоксични пластични.ет вклучува (6) 0.5 првенство контејнери, (5) 1.25 првенство контејнери, (6) и 2 првенство контејнери, (1) 3 купот на сад, и (1) 5 купот на сад со капаци - вкупно 38 парчиња.Храна садовите за складирање со Лесно се Најде Vented Капаци кои се држат на сад база, како и иста големина капаци, па секогаш можете да најдете капаци кога ќе им треба, и вашиот кабинети останете организирани Пластични контејнери се одлични за јадење првично, индукција, кабинет за складирање и повеќе Вграден отвори се ломотене-отпорни, го намалува непотребното clean-up прозорци и неуредна микробрановите Дебели, трајни сад ѕидови издржат секојдневна употреба и погоден за широк опсег на температури Замрзнувач-, топ-управување со машина за миење садови-, и микробранова-безбедна база за лесно нега; Пластични контејнери се BPA-free и направени со нетоксични пластични Постави вклучува (6) 0.5 првенство контејнери, (5) 1.25 првенство контејнери, (6) и 2 првенство контејнери, (1) 3 купот на сад, и (1) 5 купот на сад со капаци - вкупно 38 парчиња.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите