.

.

Житни Контејнери за Складирање во Собата, Херметички Храна Садовите за Складирање, Кујна & Провизии Организација, 8 Етикети, Лажица Set & Пенкало, Одлична за Брашно - BPA

Житни Контејнери за Складирање во Собата, Херметички Храна Садовите за Складирање, Кујна & Провизии Организација,

мислење на клиентот:

DEN 599.28
Достапност
Во достапна форма

✮ Супериорен пакет - Вашиот комплетен житни сад во пакет доаѓа со 4 премиум bpa-free) храна-пластични садови за складирање (9.6 x 9.3 x 3.9 инчи), 4pc мерење лажица во собата, на chalkboard маркер & 8 бонус обновливи chalkboard етикети што ќе ви овозможи да ги организирате вашите провизии како никогаш порано. ✮ Задржи crunchiness жив - Замислете будење секое утро и што вашите омилени житни со истиот оригиналниот вкус секој ден, на 4 двострано-заклучување капаци со силиконски печат се осигура дека нема воздух или вода влегува во, одржување на вашиот житни супер свежи и суви. ✮ Разноврсна контејнери - многу голема користи : Овие воздух-тесни храна-безбедно пластични садови не се само идеални за складирање на жита, но тие се исто така совршени за чување брашно, кафеав шеќер, ориз, житарки, тестенини, кафе, па дури и храна за миленичиња. ✮ Простор за заштеда на енергија дизајн - Овие трајни производи од жита носители биле специјално дизајнирани за да се минимизира просторот и лесно ќе се вклопат во вашиот фрижидер, замрзнувач или шкафове кој ви овозможува да добиете на кујна на организиран и го ослободува до простор во провизии.Тоа доаѓа со 4 премија од жита садовите за складирање со повисока вкупно чување капацитет отколку повеќето други групи. 8 Слободни обновливи chalkboard етикети.Бесплатни chalkboard создателот.Бесплатно мерење лажица сет.4 двострано-Заклучување капаци со силиконски печат се осигура дека нема воздухот или водата влегува внатре.Направени од високо-квалитетни трајни bpa-free пластика.Флип врвот капак за лесно да ги фрлаат.Простор за заштеда на енергија дизајн - Тие се исто така совршени за чување брашно, шеќер, ориз, житарки, ореви, грав, закуски, минатото.кафе, чај, па дури и храна за миленичиња!.Нашата цел тука во Готвач Патот е за да го направат вашиот живот во кујната повеќе пријатни отколку вчера.И понатаму да им помогне со тоа, ние го вклучите обновливи chalkboard етикети и chalkboard маркер за дополнителни организациски допир.Она што е уште поважно, заедно со нашата 4-Парче сет, можете исто така да ги добиете корисна мерење лажица сет кој ќе ви помогне да помине надолу за да го tee било рецепт & креирај mouthwatering оброци без воопшто вториот-погодување вашиот готвење вештини!.Готвач е Пат - Вашата Неверојатно Организиран Кујна Чека.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите