.

.

LURRIER Кафе Кригла со Чинијата за Млеко, Cappuccino Чај со Пеперутки 6.8 Оз парична Казна Коска Кина, машина за миење Садови Безбедно, Реактивен Глазура, 1 Buc

LURRIER Кафе Кригла со Чинијата за Млеко, Cappuccino Чај со Пеперутки 6.8 Оз парична Казна Коска Кина, машина

мислење на клиентот:

DEN 695.76
Достапност
Во достапна форма

-МЕРЕЊЕ : Ова чашата и чинијата наместете ги има соодветен капацитет на 6.8 оз,Големина : 4.1x4.1x2.3 инчи, вклучувајќи 1x пеперутка coffeecup и 1xsaucer,одговара за доделување 6 мл cappuccinos, еспресо, млеко или чај за еден сет.Има доволно простор за млеко уметност или други дополнителни слатки без spillage ризик. -ИСКЛУЧИТЕЛЕН ДИЗАЈН : Прекрасна летање пеперутка моделот е изработен во внатрешноста на чашата и врвот страна на чинијата, сам со една боја, на надворешното страна, во прилог со златен рачка за да го подигнете составен смисла на дизајн.Екранот на сложеност и минимализам покажува визуелна разлика прегратка став за деликатна живот. -ИДЕАЛЕН ПОДАРОК и апарати за ОРКЕСТАРОТ : премиум квалитет и посебни дизајн на оваа чашата и чинијата сет претставува идеален подарок сет погодна за секој фестивал прилики,како Божиќ,Денот на Вљубените,Нова Година Ева, апарати за декор или висок чај партија. -БЕЗБЕДНОСТ и МАТЕРИЈАЛ : Чашата и чинијата е направена од олово слободни и не-токсични премиум парична казна коска кина со над 45% од коскената пепел содржина,природно го задржува топлина за кафе или чај со подолго време.Спроведен со вистински златна се справи.Answer : ___________________________ Note : машина за миење Садови безбедно, но не Микробранова тоа. -CUSTORMER УСЛУГА : без Ризик да ги купите, ние обезбедуваме 1 година гаранција на квалитет, 30 дена бесплатен врати и слободна замена.Надевам дека ќе уживате во вашиот живот!. "Всушност најдобриот подарок што може да се даде беше "живот време на авантурата" (Луис Carrall, Алиса Во земјата на Чудата), LURRIER верува дека секој прекрасна дама заслужува пауза за време на животот патување, уживаат ослободување на расположението, temporarly заборавајте товарот од работа и работа, бидете благодарни на дамски придонес во општеството и семејството.Третманот некаде може да биде нежен чаша чај, убави и полни со изненадување, како пеперутка fluttering во купот, со златна рачка за навестување на елегантност.LURRIER Пеперутка Серија изгледа малку pricy од други коска кина првенство во пазарот,бидејќи ние да изберат подобар суровина и да го изберат за нив еден по еден да се обезбеди секој еден куп е совршен на пристигнувањето.Различни од производи кои големо бренд ефект како high-end брендови, LURRIER е прифатлива луксузни со малку изненадување за домашна употреба,споделување со соседите,или соодветен подарок за вашата сакана.Коска Кина е дефиниран како "ware со проѕирен тело", додавајќи коска пепел.За разлика од другите 5-10% евтини коска кина во пазарот, LURRIER изберете коска пепел над 45% , што е далеку ги надминуваат нормалните стандард на 30%.Тоа произлегува од Англија, и беше еднаш стане употребата на англискиот јазик на кралското семејство.LURRIER пеперутка купот е фенси & вистински коска кина сте во потрага за.Answer : ___________________________ Note : машина за миење Садови безбедно, но не Микробранова тоа.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите