.

.

Fumei Коаксијален Молња Surge Protector UHF Машки да се Женски DC Конектор-2.5 GHz

Fumei Коаксијален Молња Surge Protector UHF Машки да се Женски DC Конектор-2.5 GHz

мислење на клиентот:

DEN 359.76
Достапност
Во достапна форма

Вграден-во напливот arrestor елемент кој ја води и основи на пренапони, додека порастот на напон над одредено ниво.Тоа може да repeatly напливот на испуштање и реставрација под капацитет и да се замени лесно ако се оштетат.UHF surge protector широка оперативни фреквенција DC-2500 MHz.Врв моќ 400 W и празнење напон DC230 V.Ниско на косата и VSWR и 50 Ohms отпорност.Тоа е 50 Ohm DC-2500 MH коаксијален конструкција за аматерски, шунка, CB & двонасочна радио.Уредот е дизајниран да го апсорбираат порастот на молња штрајк на антена и тоа мора да биде основано.Карактеристики : Материјал : Железо Боја : Црна Конектор тип : PL259 да SO239 (M машки M Женски) Фреквенциски опсег : 0-2500 MHz Напон стои бран сооднос : ≤1.1 Врв моќ : 400w Празнење напон : DC 230 A Струја : 500 A Отпорност : 50 ohms Температура Опсег : (-55℃ на +155℃) Големина : 78 x 41 x 20mm / 3.1 x 1.6 x 0.8 во Пакет тежина : 105g Пакетот вклучува : 1 x Коаксијален Молња Surge Protector.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите