.

.

Rockcloud 7 Чакра Platonic Материи Света Геометрија со Merkaba Ѕвезда во Собата, Лекување Кристал Фацетирани Gemstones за Медитација Реики Балансирање, Пакет на 7

Rockcloud 7 Чакра Platonic Материи Света Геометрија со Merkaba Ѕвезда во Собата, Лекување Кристал Фацетирани

мислење на клиентот:

DEN 503.76
Достапност
Во достапна форма

Содржи 7 геометриски форми фацетирани кристали, наречена свето геометриски камења, исто така познат како platonic материи.геометриски облик камења може да се користи за пренос на физичка, емоционална и духовна енергија.Plantonic Материи за Кристал Лекување на : Тоа засилува молитви, желби и позитивни визуелизации.Ви држи во допир со вашата духовна страна, и ве потсетува дека сте духовно битие, имаат човечко искуство.Сите духовна определба може да биде стимулирана и засилена користење на овој камен на енергија.Тоа ви помага да биде приемчив за високото водство.Совршен за фокусирање affirmations и молитви.Го стимулира психичка перцепција.Мешани Камења : Аметист(Круната Чакра), Јасно Кристал(Трето око Чакра), Lapis Lazuli(Грло Чакра), Зелена Aventurine(Срцева Чакра), Жолта Жад(Соларна Plexus Чакра), Црвена Ахат(Сакрален Чакра), Црвениот Џаспер(Корен Чакра).Камен Големина : Merkaba Ѕвезда Ширина : 15mm (0.59 инчен); 2 парчиња на polygons : Висина : 18mm(0.7 инчен), Ширина : 21mm(0.8 инчен); Сфера Топка : Дијаметар : 16mm(0.6 инчен); Коцка : Ширина : 14mm(0.55 инчен); Rhombus : Должина : 22mm(0.87 инчен), Ширина : 16mm(0.6 инчен); Триаголник : Висина : 18mm-20mm(0.7-0.87 инчи), Должина на : 22mm-24mm(0.87-0.94 инчи).Специјален Подарок : Доаѓа со деликатна подарок кутија.Eexcellent енергија enhanced сет за реики, балансирање, медитација и dreamwork.Тоа е значајно подарок за вашето семејство, пријатели, љубовници, колеги, како и.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите