.

.

Retainer Пена за Чистење & Заби Белење на Формула w/ Случај. Крајната Чистење Паста за заби за Aligner Прскалки. за Сите Видови на Јасни Прскалки, Протези & Aligners. Безбедна за П?

Retainer Пена за Чистење & Заби Белење на Формула w/ Случај. Крајната Чистење Паста за заби за Aligner Прскалки.

мислење на клиентот:

DEN 383.52
Достапност
Во достапна форма

✅ ВРАЌА PEARLY БЕЛЦИТЕ - Нашите напредни 2-во-1 формула ефикасно ги отстранува дамките кои се изградени со текот на времето, оставајќи забите побели и посветла.Foam Bright е одлична за Јасно Прскалки, Устата Чувари, Прскалки, Aligners и Протези. ✅ СПРЕЧУВА РАСИПУВАЊЕ на ЗАБИТЕ - Ова кислород-исполнет белење пена двојки нагоре, како крајна чистење агент.Пена продира помеѓу забите и под непцето, како ниеден традиционален паста за заби може да. ✅ ЛЕСНО ДА го КОРИСТИТЕ во секое време, НАСЕКАДЕ - Едноставно примени една пумпа на пена на вашиот четка за заби и четка забите како нормални.Вие исто така може да го користите за вашиот јасно коцки, копчиња и стоматолошки апарати.Не впива или миење на задолжителни!Оваа Foam Bright исто така доаѓа со случај 3" x 1 ½ " x 2½". ✅ ЦЕЛОСНО БЕЗБЕДНО - Сега ти не ќе мора да наштети на вашиот глеѓ да се побели заби.Не тешките хемиски, пероксид вкус како нашите конкуренти.Таа, исто така се бори против лош здив, без да предизвика зголемување на забите чувствителност. ✅ ЗАДОВОЛСТВО ЗАГАРАНТИРАНА - Ова пенење чистење е 100% произведено во САД!Во случај дека не сте целосно задоволни со нашата Foam Bright, ние ќе ви даде целосна наплатабез прашања праша!.Не добивање на "светкавиот, бели чисти" изглед и се чувствуваат од вашата редовна паста за заби?Четкање на забите, темелно и редовно со традиционалните паста за заби нема да предизвика значителни промени брзо.Жолта или discolored заби често се поврзува со лошата хигиена, која не остави добар траен впечаток.Многу луѓе не се сигурни за нивните насмевки, & се грижи третман со стоматологот може да биде премногу скапо.Плус, мислата на силна, абразивни хемикалии впива во внатрешноста на устата не е нешто што секој би се погледне напред.На Foam Bright Чистење Паста за заби & aligner почиста нуди ефикасен сепак, безбеден и евтин начин да се побели заби.Нашето 2-во-1 aligner чистење & белење пена користи напредни формулација, да дава најдобри резултати.Тоа ефикасно ги отстранува на забите предизвикани од кафе, темна боја храна, и пушење цигари.Тоа е исто така одличен за чистење протези, прскалки и aligners.Вашата насмевка ќе биде како нов!Оваа пена продира право преку е тешко да се постигне места, давајќи им на вашите заби и непца темелно чистење.Откако сте се обиделе нашите кислород-исполнет пена, вие нема да бидете во можност да се вратам и да се само користење на редовните паста за заби.Тоа е тоа добро!Нашите пена е толку лесен за употреба, можете да им даде на вашите заби белење на третман дури и додека сте во движење.Тоа е совршен за вашиот презафатен начин на живеење.Чувајте го корисна во канцеларија или при патување.Најдобриот дел е тоа што не содржат штетни состојки.Нема потреба да се грижите за вашите заби стануваат се повеќе чувствителни или какви било несакани реакции.Тука се и други причини за љубовта на нашите чистење и белење на пена : ✅ ја Враќа природната боја на забите ✅ Доаѓа со retainer/aligner случај 3 x 1 ½ "x 2 ½" ✅ Spearmint вкус ✅ 120 апликации Тоа е време да го имаат тоа победничка насмевка!!!Додадете Foam Bright Чистење Паста за заби да количката ДЕНЕС!Користење со : Секој Голем Сосема Јасно Aligners, Ортодонтски Прскалки.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите