.

.

Автомобил Батеријата Тестер Аналитичар ,Животниот Век На Батеријата Аналитичар Автомобил Тестирање На Алатката Smart Bluetooth 4.0 Капацитет Отпор Детектор Автомобил Тес

Автомобил Батеријата Тестер Аналитичар ,Животниот Век На Батеријата Аналитичар Автомобил Тестирање На Алатката

мислење на клиентот:

DEN 1188.00
Достапност
Во достапна форма

Поврзете на позитивни и негативни столбови на инструмент за позитивните и негативните столбови на батеријата, и отворете ја АПЛИКАЦИЈАТА што сакате да го набљудуваат извршувањето параметри на батеријата.78 во Bluetooth Верзија : Bluetooth 4.Можете да ги користите опремени батеријата тест, чудак тест, тест на оптоварување и времето тест функции за брзо и прецизно да ги идентификуваат батеријата проблеми. ¡¾Easy да се Користи¡¿Автомобил Батеријата Тестер 12 V Дигитални Батеријата Тестер Поддржува проверка и споделување на податоци, батеријата господар е поврзан за да го користите преку Bluetooth, и поддржува автоматско повторното вклучување. Отворање на мобилен СТАН и преземање на БАТЕРИЈАТА ТЕСТЕР.Можете да ги користите опремени батеријата тест, чудак тест, тест на оптоварување и времето тест функции за брзо и прецизно да ги идентификуваат батеријата проблеми.Добар квалитет не само што може да обезбеди посигурна гаранција за вашиот живот,но исто така и добра материјали може да го зголеми животниот.Овие функции ќе периодично да ве потсетам за тестирање на батеријата.Зошто да изберете на оваа батерија тестер? 1.Можете да ги користите опремени батеријата тест, чудак тест, тест на оптоварување и времето тест функции за брзо и прецизно да ги идентификуваат батеријата проблеми. ¡¾High Квалитет¡¿Автомобил Батеријата Тестер 12 V Дигитални Батеријата Тестер Обработени со високо-квалитетни материјали на ABS носат-отпорни, високи-температура отпорни, и имаат долг животен век. Батеријата Тестер е Важечки за Сите 12 V Киселина батерии со широк тест опсег, ЦЦА 100-2000. ¡¾Powerful Функции¡¿Животот На Батеријата Аналитичар Автомобил Тестирање на Алатката за резултатите од тестот се точни.Овие функции ќе периодично да ве потсетам за тестирање на батеријата.Изграден за да се исполнат стандардната спецификација, строго ги следат фабрика за контрола на квалитетот.Тест податоци ќе бидат автоматски зачувани за репер за тестирање, а може да се потврди и споделување на тест податоци кога е потребно.3 / i OS 10 или над Fitment : Универзална за Автомобил, мотоцикл, тешки камион Тест Батерија Тип : EFB, AGM, ГЕЛ за Поддршка : Сите 12 V мотор стартер киселина батерии Тест Стандард : ЦЦА, BCI, CA, МЦА, JIS, DIN, IEC, EN, SAE и GB Како да го Користите : 1.Овие функции ќе периодично да ве потсетам за тестирање на батеријата.Можете да ги користите опремени батеријата тест, чудак тест, тест на оптоварување и времето тест функции за брзо и прецизно да ги идентификуваат батеријата проблеми.Брзо и прецизно мерење на реалните ладно започнете со зголемување на капацитетот на возилото стартување на батеријата, здрава состојбата на батеријата и честа грешка на возилото стартување на системот и полнење систем. ¡¾Powerful Функции¡¿Животот На Батеријата Аналитичар Автомобил Тестирање на Алатката за резултатите од тестот се точни. Тоа може да биде директно поврзана на батерија без кодирање.Можете да ги користите опремени батеријата тест, чудак тест, тест на оптоварување и времето тест функции за брзо и прецизно да ги идентификуваат батеријата проблеми. Применливи модели вклучуваат : Мотоцикли, камиони, автомобили, итн. ¡¾Powerful Функции¡¿Животот На Батеријата Аналитичар Автомобил Тестирање на Алатката за резултатите од тестот се точни.Овие функции ќе периодично да ве потсетам за тестирање на батеријата.Овие функции ќе периодично да ве потсетам за тестирање на батеријата. ¡¾Fitment¡¿Автомобилската на животниот Век на Батеријата Аналитичар широк спектар на тестирање, со цел да се тестира 12 V батерии за автомобили, мотоцикли и камиони, обезбедување брз и сигурен батеријата тестирање и анализа, вклучувајќи ЦЦА 100?2000.Опис : батерија следи користи за тестирање на широк спектар на 12 V батерии, поддржува големи батерија стандарди JIS, SAE, EN, DIN и IEC, итн.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите