.

.

Dorman 56508 Возачот Страна Загрева Вратата Огледало Стакло за Одберете Nissan Модели

Dorman 56508 Возачот Страна Загрева Вратата Огледало Стакло за Одберете Nissan Модели

мислење на клиентот:

DEN 1197.60
Достапност
Во достапна форма

Директна замена - оваа врата огледало стакло е направен да одговара на оригиналот огледало стакло за посебни возила.Лесна дизајн - прецизно да се намали за да одговара на обликот и изгледот на фабриката за стакло.Економично решение - замена само на скршено огледало стакло наместо на целата огледало собранието.Лесна инсталација - го следи едноставен чекор-по-чекор постапка да се разменуваат на постојните стакло.Осигурете се вклопуваат - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашиот точната возило, внесете ја вашата направи, модел и да се намали нивото во Гаража.Разбиена огледало стакло?Оваа врата огледало стакло е прецизност-конструиран за да одговара на оригиналот вратата огледало стакло на специфични возило години, го прави и модели за едноставен и постојан замена работа.Возилото модел години овој дел се вклопува (бидете сигурни да проверите вашето возило да се намали со користење на гаража) - [Nissan Титан : 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015].

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите