.

.

Gildan 5100P - Дете Тешки Маица

Gildan 5100P - Дете Тешки Маица

мислење на клиентот:

DEN 105.60
Достапност
Во достапна форма

100% Памук.Лесна 3/4 Инчи јака.Снимени вратот и рамениците.Tearaway етикета.Четврт-се сврте да се елиминира центар браздата.Двоен-игла ракави и на дното hems. 5100 P Gildan Тешки Памук Деца Т-Маица Start " ем млади со тешки маица која е совршен за toddling.Координатен : Возрасни G5000, Дами " 5000 L preshrunk 100% памук џерси поврзана 5.3-оз.страна шевовите на големината 2 T лесна не-topstitched 3/4" јака снимени вратот и рамениците двојно-игла ракави и на дното hems четврт-се сврте да се елиминира центар браздата солза-далеку етикета CPSIA следење етикета во согласност Големини : 2 T-4 T.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите