.

.

Чиста Билки Elemi (Canarium Luzonicum) Чиста и Природни Терапевтски Одделение Етерично Масло 15ml

Чиста Билки Elemi (Canarium Luzonicum) Чиста и Природни Терапевтски Одделение Етерично Масло 15ml

мислење на клиентот:

DEN 168.96
Достапност
Во достапна форма

НАЈДОБРИТЕ КВАЛИТЕТ ЕТЕРИЧНИ МАСЛА ПАРИ МОЖЕ да се КУПИ : - Топ познат бренд - Чиста Билки масла се природни, undiluted & терапевтски одделение. 100% РИЗИК БЕСПЛАТНО КУПУВАЊЕ.Ние веруваме дека нашата масла ќе го носиш на долготраен тераписки.КОЛИЧИНА : - Сад Тип - Висок Квалитет Килибар Стакло Природни, Терапевтски Одделение Етерично Масло.БОТАНИЧКОТО ИМЕ : - Canarium Luzonicum.МЕТОД НА ЕКСТРАКЦИЈА : - Пареа дестилација.ПРИДОБИВКИТЕ & КОРИСТИ : - Elemi Етерично Масло е крајната состојка за detox вашата кожа.Преку стимулирање на циркулацијата, Elemi Масло бранови од штетни токсини и нечистотии во телото, спречувајќи breakouts, пигментација и подуени, досадна кожата.Elemi Етерично Масло помогне да се намали болката и да се, исто така, го промовира развојот на нови клетки на кожата.БОЈА & АРОМА : - Жолта до кафеава боја течност.Свежи, lemony, пипер арома потсетува на frankincense.КАКО ДА го КОРИСТИТЕ : - Дифузна, Бања и Масажа на Телото.Секогаш се разредува со превозникот масло. 1% за секојдневна лицето за нега, 5-6 капки во 30ml превозникот масло 2% за секојдневна тело грижа, 10-12 капки во 30ml превозникот масло 3-5% за акутна нега, 15-30 капки во 30ml превозникот масло 1ml е составена од околу 15 капки.Надворешни користи само.ПРЕТПАЗЛИВОСТ : - не се однесуваат директно на кожата.Да се чува далеку од очите и чувствителни области.Мијте ги рацете по допирање на етерични масла.НАЈДОБРИТЕ КВАЛИТЕТ ЕТЕРИЧНИ МАСЛА ПАРИ МОЖЕ да се КУПИ : - Топ познат бренд - Чиста Билки масла се природни, undiluted & терапевтски одделение. 100% РИЗИК БЕСПЛАТНО КУПУВАЊЕ.Ние веруваме дека нашата масла ќе го носиш на долготраен тераписки.КОЛИЧИНА : - Сад Тип - Висок Квалитет Килибар Стакло Природни, Терапевтски Одделение Етерично Масло.БОТАНИЧКОТО ИМЕ : - Canarium Luzonicum.МЕТОД НА ЕКСТРАКЦИЈА : - Пареа дестилација БЕНЕФИЦИИ & КОРИСТИ : - Elemi Етерично Масло е крајната состојка за detox вашата кожа.Преку стимулирање на циркулацијата, Elemi Масло бранови од штетни токсини и нечистотии во телото, спречувајќи breakouts, пигментација и подуени, досадна кожата.Elemi Етерично Масло помогне да се намали болката и да се, исто така, го промовира развојот на нови клетки на кожата.БОЈА & АРОМА : - Жолта до кафеава боја течност.Свежи, lemony, пипер арома потсетува на frankincense.КАКО ДА го КОРИСТИТЕ : - Дифузна, Бања и Масажа на Телото.Секогаш се разредува со превозникот масло. 1% за секојдневна лицето за нега, 5-6 капки во 30ml превозникот масло 2% за секојдневна тело грижа, 10-12 капки во 30ml превозникот масло 3-5% за акутна нега, 15-30 капки во 30ml превозникот масло 1ml е составена од околу 15 капки.Надворешни користи само.ПРЕТПАЗЛИВОСТ : - не се однесуваат директно на кожата.Да се чува далеку од очите и чувствителни области.Мијте ги рацете по допирање на етерични масла.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите