.

.

4pcs Анти-Вибрации Гума Isolator Месеци Женски Навој Анти-Вибрации Bobbin Isolator Амортизерите Гумена Монтажа Нозе DE30 М8 (DE3015 М8)

4pcs Анти-Вибрации Гума Isolator Месеци Женски Навој Анти-Вибрации Bobbin Isolator Амортизерите Гумена Монтажа

мислење на клиентот:

DEN 268.56
Достапност
Во достапна форма

Стабилен - Едноставна геометриска дизајн поддржува динамични перформанси и стабилност под странични/странично сили.Индустриски Додатоци - гума монтажа на нозете може да се заштити машина е нормална работа и да добиете добар околината, намалување на бучавата и шок очигледно.Функција - Шок апсорпција, амортизирање и да се избегне иселувањето и лизгање на механички тело предизвикани од вибрации.Тешки - издржливи висок квалитет метал врзани гума дел, се спротивстави на стареење, триење и топлина.Широка Употреба На гумена монтажа нозе главно се користи за компресори за воздух, дизел мотори, бензински мотори, вода, пумпи, заварување машини и друга опрема.Спецификација : Материјал : Пластични + Метал Кршење сила : 14 Mpa Солза сила : 45 N/mm Повлече сила : 400% Изборни големина : DE30*15 М8, DE30*20 М8, DE30*30 М8 Пакет листата : 4 * Гумена Монтажа.

Клучни карактеристики

Material:
Rubber + Metal
Breaking strength:
14Mpa
Tear strength:
45N/mm
Pull strength:
400%
Optional size:
DE30*15 M8, DE30*20 M8, DE30*30 M8
   :
Package list:
4 * Rubber Mount :

Им се допаѓа и на купувачите