.

.

vuUUuv Природни најголемиот Дел Selenite Стапови & Црниот Турмалин - Исцелување Кристали,Реики, Чистење Енергија,Заштита од Радијација,Заштита Мрежи (24 парчиња)

vuUUuv Природни најголемиот Дел Selenite Стапови & Црниот Турмалин - Исцелување Кристали,Реики, Чистење Енергија,Заштита

мислење на клиентот:

DEN 479.76
Достапност
Во достапна форма

★ЕЛИМИНИРА НЕГАТИВНАТА ЕНЕРГИЈА : Selenite е еден од најмоќните исцелување кристали, кои ја очистува умот преку елиминирање на негативност и расчистување на телото на енергија бариери од умот, емоции и телото преку својата чиста седативно дејство. ★ЦРНИОТ ТУРМАЛИН : црниот турмалин е еден магичен апсорбер на енергија ,која може да се исклучат и спречување на негативните влијанија и подобрување на енергија и отстранување на блокови .Турмалин е многу ефикасна стрес знаците.Тоа им помага да се зајакне врските помеѓу вашиот ум и тело. ★DIY ПЕСОК-исклучителна резба занает песокот е направен од природно дрво, одговараше со парична казна бел песок.Кога ќе се fidgety, нервозни, досадно, можете да се подготви резиме во кое било време со различни форми ви се допаѓа.Кои користат едноставни линии ,случаен калапи ,се направи мир и удобно место за вашата. ★Нашите скапоцени камења се нежно заштитена во цврсти подарок кутија со cushioned ентериери кои ги заштити од било влијание. ★БЕЛЕШКИ : Бидејќи gemstones се 100% природно и чисто, тие може да содржат природни јами, пукнатини, или содржината.Промени во бојата, тонот, сенка, итн.треба да се предвидливи и не треба да се сметаат како лични и естетски.Светот е толку голема , па благодарение на Закон на Атракција, која ти донесе тука, и верувам дека тоа беше предодреден.Примаат на лекување енергија од кристал, и ќе добиете здравје, радост и среќа, и да се започне вашиот кристал медитација патување.На песокот е направен од природно дрво, одговараше со парична казна бел песок.Кога ќе се fidgety, нервозни, досадно, можете да се подготви резиме во кое било време со различни форми ви се допаѓа.Ова е приватна градина со целосна медитација,кои користат едноставни линии ,случаен калапи ,се направи мир и удобно место за вашата јога соба, студио и спална соба.Selenite стапчиња * 12. Црниот турмалин * 12. Роуз темјан режач * 1. Бел песок * 1. Дрвени песокот * 1. Фланелен боксери кеса * 2. Можете да го поставите selenite во близина на други кристали да се елиминира ,очисти и наплаќаат .Ќе добиете Јин-Јанг енергија ако ги комбинирате со црна турмалин.Вие исто така може да се стави на било аглите на собата ,да се создаде заштитен простор од негативна енергија.Pls белешки : .Значењето на лекување кристал е духовна поддршка исцелување, и иако џет камен и selenite се многу моќни, тие се комплементарни, не пропишување или здравствени информации.Ако ние не се чувствувате добро, ние се уште треба да се оди на лекар.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите