.

.

Цврста Состојба Реле РБС-60DA-H Индустриски Одделение Не Контакт Реле Додаток DC Контрола AC Електрична Модул Одбор

Цврста Состојба Реле РБС-60DA-H Индустриски Одделение Не Контакт Реле Додаток DC Контрола AC Електрична Модул

мислење на клиентот:

DEN 585.36
Достапност
Во достапна форма

☎【THYRISTOR ИЗЛЕЗ】 Вграден отпор-capacitance апсорпција коло, thyristor излез, zeroing тековната shut-off, напон zeroing премин започне. ☎【ОЗНАЧЕНИ СО LED】 управувачкиот сигнал е компатибилен со TTL логика, и контрола на државата се означени со LED. ☎【ДОБРА ЗАШТИТА】 модул е potted со епоксидна смола, со добра заштита и висока осетливост. ☎【ПЛАМЕН-RETARDANT】 Користење на пламен-retardant инженеринг пластични школка, месинг дното плоча, стабилни перформанси, може да се користи за долго време. ☎【ПОТРЕБНА ТОПЛИНА ТОНЕ】 Соодветни топлина тоне се бара кога користите, и принудени воздух за ладење може да се додаде, ако е потребно. ☎ Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Цврста Состојба Relay Model : РБС-60 DA-H (DC Контрола AC)Контрола на Напон : 3-32 VDCControl Струја : ≥15 MAOn-Држава Пад на Напон : ≤1.5 VElectrical Живот : Подолг Life Rated Струја : 60 ALoad Напон : 12-480 VACMedium Притисок : 2000 VACOff-Држава Истекување на струјата : ≤5 MATurn-На Време : ≤10 MSAmbient Температура : -30℃ - +70℃☎ Пакет Листа : 1 x Цврста Состојба Relay1 x Кабел☎ Функција : 1. Може да се контрола на фотоелектрически изолација помеѓу коло и товарот коло.2. Три-фаза почнувајќи карактеристики се во согласност и може да работат во високо шок и вибрации средини.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите