.

.

5D DIY Дијамант Сликарство Колекции за Возрасни,Снег Орел Волкот Дијамант Уметнички Колекции Целосна Вежба Везови Крстот Бод Точка Кристал Кристал Платно за Живеење

5D DIY Дијамант Сликарство Колекции за Возрасни,Снег Орел Волкот Дијамант Уметнички Колекции Целосна Вежба Везови

мислење на клиентот:

DEN 2879.76
Достапност
Во достапна форма

【ЦЕЛОСНА ВЕЖБА】 Овој дијамант сликарство комплет е полна воена вежба.Дијамантите се покрие целата слика.Постојат 17 намалувања на плоштадот дијамант површината и 26 парчиња на тркалезна дијамант.Дијаманти пенливо, силна трета димензија,Совршена боја натпревар, живописни слика. 【DIY ЗА ПОВЕЌЕ ЗАБАВА】 може да се заврши овој дијамант сликарство комплет со раце, бидејќи тоа е DIY производ.Тоа може да се користи за убивање време и тоа исто така може да помогне да се доживее чувство на остварување, се намали стресот, да ја подобрите вашата врска помеѓу семејството и пријателите, подобрување на самодовербата и одлучноста негува трпение.Одговараат за Возрасни и за деца. 【СОВРШЕНА ДЕКОРАЦИЈА И ПОДАРОК】Едноставно обесени тоа на ѕид , Совршен за спалната соба, студија, ходникот, дневната соба, итн.тоа ќе го направи вашата соба и вашиот свет поубаво.исто така ,тоа е совршен подарок за вашето семејство и пријатели. 【Долгорочна КОНЗЕРВАЦИЈА】 Заврши дизајн и проектот може да се чуваат за многу години без да се впива и insolating.вие само треба да се пополни соодветната област на секој знак.многу лесно да,да заштедат време и напор,процесот на производство е едноставно. 【Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид】не вклучува фото рамки, ова е полу-готови производи ( Според различни стилови на сликарството, износот на дијамантите на секоја боја ќе бидат дадени дополнителни 15% до 30%.).DIY Дијамант сликарство производството чекори : 1.Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки. 2. Соодветниот симбол табела,се Најде на дијаманти што сакате да го залепите.3. Според соодветните боја код стап дијамант кон соодветните платно.4. Ако се држиме дијамант на погрешна областа на сликарството, отстранете ја дијамант со помош на пинцета.6. Откако ќе заврши,го Користите книга или на вашата рака да притиснете на дијаманти за да се обезбеди тоа е повеќе витко.забелешка:1. Дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање.2.Поради светлината и на екранот за поставување разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.3. Цртеж треба да се чуваат чисти, Инаку, лепило сила е нарушена.4. На сликата во рамката НЕ е вклучена.5. Дијамант сликарство е полесно од крстот бод, и поубаво.Тоа е лесно за некој без знаење на цртеж за да ги исполни класичен уметнички дела.Па уживајте прави тоа!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите